Bitcoin’de Sert Bir Düşüş Gelebilir Mi?

0
1052

Yeni yıl ile birlikte hareketlenen Bitcoin, yatırımcıların iştahını kabartmış durumda. Bir çok Bitcoin yatırımcısına göre, piyasanın lider kripto parası boğa sezonuna girdi ve çok yakında büyük ataklar yapacak. Peki, genel tarzı bütün yatırımcıları şaşırtmak olan Bitcoin, ters köşe yapabilir mi?

Piyasa araştırmaları şirketi olan Arcane Research, konuyla alakalı detaylı bir analiz yaptı. Bu analizler sonucunda ise Bitcoin’in düşüş eğiliminde olduğunu ortaya koydu. Bir çok yatırımcının aksini söyleyen Arcane Research, analizinde Bitcoin yatırımcılarını uyardı.

Arcane Research’ün araştırmasına göre piyasanın lider kripto parası, yakında 5.500 dolar seviyelerini görebilir. Rapora göre 8.500 dolar direncini kıramayan Bitcoin, geniş bir düşüş kanalında bulunuyor.

Rapora göre 6 aylık düşüş trendinden çıkışın anahtarı 8.500 dolar seviyesi olarak görülüyor. Bitcoin’in bu seviyeye yaptığı ilk atağın başarısız çıkması, aşağı yönlü eğilimi arttırıyor. Eğer başarısızlık devam ederse Bitcoin 5.500 dolar desteğine kadar çekilebilir. Fakat rapor ayrıca, 8.500 dolar direncinin üstünde gelecek kapanışlar için bu olasılığın olmadığını da söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın