Ocak 27, 2024

Bitcoin’de Ralli Hazırlığı Mı Var? Ali Martinez’den Detaylı Analiz!

Kripto analisti ve trader Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) geleceğine dair ilginç bir perspektif sundu. Martinez’e göre, kripto para biriminin geleceği, teknik analizde kullanılan belirli göstergelerin anlık durumlarına bağlı olarak şekillenebilir.

Martinez’in dikkatini çeken konulardan biri, Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi. Bu gösterge, piyasadaki belirli zaman dilimlerinde ardışık olarak oluşan fiyat hareketlerini analiz eder. Ayrıca bir piyasa eğiliminin gücünü veya zayıflığını ve tersine dönme olasılığını belirlemek için kullanılır. TD Sequential, herhangi bir zaman aralığında ve her finansal varlık için tercih edilebilir. Göstergenin güncel hali, Martinez tarafından olası bir rallinin işareti olarak yorumlanmaktadır.

Ancak, Martinez’in uyardığı bir konu var: Bitcoin’in 100 günlük basit hareketli ortalama (SMA) seviyesini, yaklaşık 36.500 dolar seviyesinde tutamaması durumunda, kripto paranın düşüşe geçebileceği bir senaryo gündeme gelebilir.

“TD Sequential günlük grafikte bir satın alma sinyali verirken, Bitcoin 100 günlük SMA’nın üzerindeki konumunu koruyor. 40.550 doları aşan bir yükseliş, 43.000 dolara yükselişi katalize edebilir. Ancak 100 günlük SMA destek seviyesini izleyin çünkü bu seviyenin kırılması BTC’yi 33.300 dolara çekebilir.”

Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi ve Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bu yazının yazıldığı 41.831 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist ayrıca Bitcoin ağ aktivitesinin aniden arttığını fark ediyor ki bu da başka bir yükseliş göstergesi.

“Bitcoin ağı, aktif BTC adreslerinde dikkate değer bir artış kaydederek bir milyonu aştı! Bu artış, BTC’nin artan katılımına ve kullanımına işaret ediyor.”

Bitcoin ağ aktivitesi

Analiste göre bir başka yükseliş sinyali de kripto balinalarının son piyasa düzeltmesi sırasında Bitcoin satın almaya devam etmesi.

“Bu piyasa düzeltmesinin ortasında bile Bitcoin balinaları yavaşlamıyor; daha fazla BTC biriktiriyorlar! Aslında, büyük oyuncularda kayda değer bir artış var: 46 yeni kuruluş şu anda 1.000 BTC veya daha fazlasını elinde tutuyor, bu da yalnızca iki haftada %3’lük bir artışa işaret ediyor.”

Balinalar Bitcoin biriktiriyor

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?