Bitcoin’de Kritik Hafta Kapanışı!

0
561

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’de 8.500 dolar civarında seyrediyor. Haftanın son gününde kritik bölgede olan Bitcoin, bu haftayı bu seviyede mi kapatacak, merak konusu.

Hafta başında 9.000 dolar desteğinin altına düşen Bitcoin, bu düşüşü 8.400 dolar desteğine kadar sürdürdü. Şu anda 8.400 dolar desteğine tutunan Bitcoin, bu bölgeden bir sıçrama mı yapacak, yoksa bu desteği de kırıp, düşüş trendine devam mı edecek?

Bitcoin Ekim ayının sonunda muazzzam bir yükselişle 10.000 doların üstüne çıkmış ve 7.000 dolar seviyelerini bütün yatırımcılarına unutturmuştu. Piyasanın lider kripto parası bugün öyle bir seviyede duruyor ki, bir adım daha atarsa yeniden 7.000 dolar seviyelerini görmek içten bile değil.

Daha önce bahsettiğimiz iki senaryo halen daha geçerli. Bitcoin 8.400 dolar kritik desteğinden, yukarı yönlü bir hareketle yeniden güvenli bölge olan 9.000 dolar seviyesinin üstüne çıkabilir. Tekrardan 9.000 dolar desteğinin üstüne çıkan Bitcoin, bu düzeltmeden sonra, 9.500 dolara daha sert ataklar yapabilir ve yükseliş trendini açabilir.

İkinci senaryomuz ise 8.400 dolar desteğinin yıkılması… Bu desteğin yıkılması, Bitcoin’in gerçek bir düşüş trendine girmesine sebeb olur. Yıkılan bu destek ile birlikte Bitcoin’in fiyatı hızlı bir şekilde 7.000 dolar seviyesine inebilir. Bitcoin’in bu haftayı nasıl kapatacağı, senaryoların gerçekleşme ihtimallerini belirleyecek yegâne unsur…

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın