Kasım 17, 2019

Bitcoin’de Kritik Hafta Kapanışı!

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’de 8.500 dolar civarında seyrediyor. Haftanın son gününde kritik bölgede olan Bitcoin, bu haftayı bu seviyede mi kapatacak, merak konusu.

Hafta başında 9.000 dolar desteğinin altına düşen Bitcoin, bu düşüşü 8.400 dolar desteğine kadar sürdürdü. Şu anda 8.400 dolar desteğine tutunan Bitcoin, bu bölgeden bir sıçrama mı yapacak, yoksa bu desteği de kırıp, düşüş trendine devam mı edecek?

Bitcoin Ekim ayının sonunda muazzzam bir yükselişle 10.000 doların üstüne çıkmış ve 7.000 dolar seviyelerini bütün yatırımcılarına unutturmuştu. Piyasanın lider kripto parası bugün öyle bir seviyede duruyor ki, bir adım daha atarsa yeniden 7.000 dolar seviyelerini görmek içten bile değil.

Daha önce bahsettiğimiz iki senaryo halen daha geçerli. Bitcoin 8.400 dolar kritik desteğinden, yukarı yönlü bir hareketle yeniden güvenli bölge olan 9.000 dolar seviyesinin üstüne çıkabilir. Tekrardan 9.000 dolar desteğinin üstüne çıkan Bitcoin, bu düzeltmeden sonra, 9.500 dolara daha sert ataklar yapabilir ve yükseliş trendini açabilir.

İkinci senaryomuz ise 8.400 dolar desteğinin yıkılması… Bu desteğin yıkılması, Bitcoin’in gerçek bir düşüş trendine girmesine sebeb olur. Yıkılan bu destek ile birlikte Bitcoin’in fiyatı hızlı bir şekilde 7.000 dolar seviyesine inebilir. Bitcoin’in bu haftayı nasıl kapatacağı, senaryoların gerçekleşme ihtimallerini belirleyecek yegâne unsur…

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?