Eylül 20, 2019

Bitcoin’de Kritik Dönem Başlıyor!


Bitcoin Türkiye saati ile 09:30’da 10.200 dolar civarında seyrediyor. Dün sabah saatlerinde yaklaşık 600 dolarlık bir düşüş ile güne başlayan Bitcoin, gün sonuna kadar toparlanma işlemini tamamladı. Son iki haftanın aksine, son günlerde görece hareketlenmeye başlayan Bitcoin, yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Bakkt öncesi fiyatın nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu. Konuya dair bütün detaylar haberimizde…

Bitcoin Hareketlendi

Son haftaları aynı fiyat düzeyinde geçiren piyasanın lider kripto parası, son günlerde küçük hareketlenmeler ile kendine geldi. Dün sabah saatlerinde spekülatif bir satış ile 600 dolar eriyen Bitcoin, organik bir yükselme ile bu düşüşü toparladı.

Lider kripto para biriminde şu an için en büyük gündem Bakkt. 23 Eylül tarihi itibariyle Bakkt, fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerine başlıyor. Bu kuşkusuz piyasadaki Bitcoin talebini artıracak bir unsur. Bunun yanında ise piyasanın regüle olmasına büyük fayda sağlayacak bir gelişme.

Bu tarihe kadar Bitcoin’in fiyatında gerçekleşecek her düşüş bir alım fırsatı olarak değerlendirilecektir. Zaten 23 Eylül tarihine kadar organik bir düşüşün gelmesini beklemiyoruz. Gelen spekülatif ataklarda alım fırsatı ile değerlendirilip, fiyatın en kötü olasılıkla bu seviyelerde kalması sağlanacaktır.

Bir yükseliş koşusunda önümüzdeki en büyük direnç 10.400 dolar noktası olacaktır. Daha sonra ise ana direnç seviyemiz 10.700 dolar gelecektir. Bu iki direnç noktasının uzun zamandır geçilememesinin bir nedeni de itici güç eksikliğiydi. Bu itici güç belki Bakkt olabilir…

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?