Bitcoin’de Hava Normale Dönüyor Mü?

0
563

Bitcoin Türkiye saati ile 13:30’da 7.150 dolar civarında seyrediyor. Son 6 ayın en büyük düşüşünü yaşayan Bitcoin, uzun süredir görmediği seviye olan 6.000 dolar seviyelerini gördü. Peki, Bitcoin 7.000 doların üstünde tutulabilecek mi?

Uzun ve yavaş bir ayı sezonu geçiren Bitcoin, bu sezonunun sonuna gelmiş olsa da, artçı depremleri hala yaşıyor. Dün öğlen saatleri itibariyle yeniden 7.000 doların altını test eden Bitcoin, bu seviyede alım reaksiyonu ile karşılaşıp kendini yeniden 7.000 doların üstüne çıkardı.

Düşüşlerde Bitcoin’in reaksiyon vermesi, gayet olumlu bir senaryo. Günlük yatırımcıların yaptığı bu hamleler, Bitcoin’in volatil hareketlerini giderek daraltacak ve bulunduğu seviyelere demir atmasını sağlayacaktır. Bu demir atma, ayı sezonunun tam manasıyla bittiğini gösteren bir ibare olacaktır. Bitcoin’in şu anki seyri de bu harekete paralel halde.

Kritik noktalara baktığımız da ise 6.600 doları görüyoruz. Bu fiyat seviyesi ayıların çekmeye çalıştığı destek seviyesi iken, 7.300 dolar seviyesi de boğaların tutmaya çalıştığı seviye. Bunun haricinde 7.700 dolar ve 8.200 dolar seviyeleri de, şu an için uzak olsa da, Bitcoin’in yıpratmaya çalışacağı direnç seviyeleri olacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın