Kasım 11, 2019

Bitcoin’de Hareketli Saatler Sürüyor!

Bitcoin Türkiye saati ile 08:00’da 8.950 dolar civarında seyrediyor. Dün akşam saatlerinde hareketlenen Bitcoin, bir çok yatırımcısını heyecanlandırdı.

Ekim ayının sonunu hareketli geçiren Bitcoin, yaklaşık 3.000 dolar artarak büyük bir ivme kazanmıştı. 24 saat içinde yaklaşık %42 değer kazanan Bitcoin, sonraki günlerde bu trendini sürdüremedi ve 9.000 ile 9.500 dolar arasında bir sıkışma yaşamıştı. 9.000 dolar önemli bir desteği oluştururken, 9.500 dolarda keza önemli bir direnci oluşturuyordu. Bitcoin sonraki günlerde 9.500 dolar direncine yaptığı atakları sürdüremedi ve desteğinde altına düşmüştü.

8 Kasım tarihinde yaklaşık 500 dolarlık bir kayıp yaşayan Bitcoin, kritik 9.000 dolar desteğinin altına düşmüştü. Daha sonra ise bir kaç günlüğüne 8.800 dolar seviyesine çapa atmıştı. Dün akşam saatleri itibariyle bu çapayı kaldıran Bitcoin, 300 dolarlık bir yükseliş ile yeniden 9.000 dolar desteğinin üstüne çıktı.

Bu sabah saatlerinde gelen kademeli satışlar Bitcoin’i 9.000 doların hemen altına çekse de, piyasanın lider kripto parası desteğe tutunmaya devam ediyor. Bitcoin’in 8.800 dolar seviyelerinde bulunan boşluktan kendini çıkarıp yeniden destek seviyesine bırakması, ve bu hareketi haftalık kapanışta yapması oldukça olumlu bir hareket oldu. Zira bu hareketle Bitcoin yeniden yükseliş trendini korumuş oldu.

9.000 dolar seviyenin üstünde, yükseliş trendinde kalacak olan Bitcoin’in, öncelikli olarak bu desteğin biraz yukarısında gezinmesi gerekir. Daha sonra ise 9.500 dolar ve 10.000 dolar dirençlerine yapacağı baskılar, Bitcoin’in yukarı yönlü trendde bize ne kadar istekli olduğunu gösterecek.

Bitcoin’in hassas olduğu bu noktalarda gelecek bir düşüş daha, yukarı yönlü trendin aşağıya dönmesine sebeb olacaktır. Derken, Bitcoin yeniden küçük bir düşüş yaşadı ve yeniden 8.870 dolara geldi. Yatırımcıların şu anda beklemesinde fayda olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.