Kasım 21, 2019

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 16:00’da 7.850 dolar civarında seyrediyor. Sabah saatlerinde gelen bir satışla düşen Bitcoin, yeniden 7.000 dolar seviyesine geriledi. Bu fiyat seviyesi ile beraber ekim ayındaki fiyat seviyesine oldukça yaklaşan Bitcoin’in, bir sonraki hamlesi oldukça merak konusu oldu.

Daha önce yaptığımız analizlerde iki kritik seviyeden bahis etmiştik. Bunlardan ilki 9.000 dolar seviyesiydi. Bu noktanın altında Bitcoin’in düşüş trendine yakın, üstünde ise yükseliş trendine yakın olduğunu söylemiştik. Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi ile de düşüş trendi ağır bastı ve Bitcoin kendini diğer bir kritik destek noktası olan 8.400 dolarda buldu.

Bu seviye bizim için ikinci kritik noktayı temsil ediyordu. 8.400 dolar destek seviyesinin yıkılması ile Bitcoin’in yeniden 7.000 dolar seviyesine düşeceğini belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu. Bitcoin 8.400 doların altında bir müddet gezinse de , bu bölgede güçlü bir destek olmadığı için, 7.800 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in bu seviyeden diğer bir destek noktası olan 7.700 dolara kadar gerilemesi de şu an için en muhtemel senaryo.

Bitcoin bu seviyeye gerileyerek mükemmel bir düzeltme hareketi yaptı. Hatta o kadar düzeltti ki, son çıkışından eser bile bırakmadı diyebiliriz. Şu an için Bitcoin’in, demir atacağı limana kadar (muhtemelen 7.700) düşeceği, büyük olasılık diyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?