Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi?

0
758

Bitcoin Türkiye saati ile 16:00’da 7.850 dolar civarında seyrediyor. Sabah saatlerinde gelen bir satışla düşen Bitcoin, yeniden 7.000 dolar seviyesine geriledi. Bu fiyat seviyesi ile beraber ekim ayındaki fiyat seviyesine oldukça yaklaşan Bitcoin’in, bir sonraki hamlesi oldukça merak konusu oldu.

Daha önce yaptığımız analizlerde iki kritik seviyeden bahis etmiştik. Bunlardan ilki 9.000 dolar seviyesiydi. Bu noktanın altında Bitcoin’in düşüş trendine yakın, üstünde ise yükseliş trendine yakın olduğunu söylemiştik. Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi ile de düşüş trendi ağır bastı ve Bitcoin kendini diğer bir kritik destek noktası olan 8.400 dolarda buldu.

Bu seviye bizim için ikinci kritik noktayı temsil ediyordu. 8.400 dolar destek seviyesinin yıkılması ile Bitcoin’in yeniden 7.000 dolar seviyesine düşeceğini belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu. Bitcoin 8.400 doların altında bir müddet gezinse de , bu bölgede güçlü bir destek olmadığı için, 7.800 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in bu seviyeden diğer bir destek noktası olan 7.700 dolara kadar gerilemesi de şu an için en muhtemel senaryo.

Bitcoin bu seviyeye gerileyerek mükemmel bir düzeltme hareketi yaptı. Hatta o kadar düzeltti ki, son çıkışından eser bile bırakmadı diyebiliriz. Şu an için Bitcoin’in, demir atacağı limana kadar (muhtemelen 7.700) düşeceği, büyük olasılık diyebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın