Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi?


Bitcoin sert düşüşün ardından 8.400 dolar seviyesinde konsolide olmuş durumda. Bir çok yatırımcının aklında hemen hemen benzer sorular var… Bitcoin düşüşe devam edecek mi? Bitcoin’in bu fiyat seviyesi alım fırsatı oluşturur mu? Bu soruların cevapları bütün detayları ile haberimizde…

Bitcoin ana destek noktası olan 8.900 doları tabiri caizse yıkıp geçti. Bu destek noktası Bitcoin’in güvenliği için bir hayli önem arz ediyordu. Ana destek noktasına kaybeden Bitcoin 8.400 dolar civarında konsolide olmuş durumda. Bu konsolide tavır yatırımcıları yanıltabilir ve bir alım fırsatı olarak kendini gösterebilir. Ama elinde Bitcoin olmayanlar için acele etmelerine gerek olmadığını düşünüyoruz.

Bitcoin yukarı yönlü bir hareketten şu an için hayli uzakta. Tutunmaya çalıştığı 8.400 dolar desteği ise aşırı güven vermeyen bir nokta olarak dikkat çekiyor. Bitcoin’in altı tabiri caizse deniz kumu ile dolu ve küçük bir sallantıda kendini Fibonacci 23.60 bölgesi olan 7.000 dolar seviyesinde bulabilir.

Daha önce yaptığımız anlizlerde de 8.900 dolar noktasının önemli olduğunu ve bu noktanın düşmesi halinde 6.000 dolar seviyesinin bize göz kırabileceğini söylemiştik. Halen daha düşüş momentumunu koruyan Bitcoin için önümüzdeki günler riskli olabilir.

Burada yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca kişilerin görüşlerin bir paylaşımıdır. İyi okumalar dileriz!

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?