Bitcoin’de Düşüş Bekleyen Analist Fikrini Değiştirdi! İşte Analistin Yeni Yatırım Stratejisi

0

Popüler bir kripto trader’ı ve analisti, önde gelen kripto para birimi 42.000 dolar’a ulaştığı için Bitcoin (BTC) tahmininde değişikliğe gitti.

Cantering Clark olarak bilinen kripto trader’ı, boğaların BTC piyasasının kontrolünü elinde tutmasıyla Bitcoin üzerindeki nötr-ayı duruşunu birkaç gün içinde değiştirdi..

Cantering Clark, başka bir kripto trader’ı olan Sam Trabucco’nun BTC’nin bir kısa pozisyon sıkıştırmasına (short squeeze) hazır olduğuna ilişkin iddiasına atıfta bulunarak, Bitcoin’in güç belirtileri göstermeye devam ettiğini söyledi.

“BTC burada oldukça güçlü görünüyor ve AlamedaTrabucco, potansiyel olarak sıkıştırılabilecek daha fazla kısa (pozisyondan) bahsetti. Bu günlere, olası bir geri dönüşten ziyade gücü gösteren bir aykırı değer olarak bakmamak hata olabilir.” 

Varlığın düşeceğine bahse giren birçok trader, piyasa onlara karşı hareket ederken aniden pozisyonlarını tasfiye etmeye ve daha yüksek fiyatlarla satın almaya zorlandığında kısa pozisyon sıkıştırması olur. Bu fenomen bazen bir varlığın değerinin keskin bir şekilde artmasına neden olur.

Kısa pozisyon sıkıştırma olasılığı ve BTC’nin sürekli yükselişinin ortasında, Cantering Clark yeni yatırım stratejisini açıkladı.

“Bu aralıkta mümkün olduğunca çok Bitcoin almaya çalışıyorum. Kötü haberlerin artık fiyat üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yok gibi görünüyor, bu çok şey anlatıyor. Süslü olmaya çalışmanın anlamı yok. Buraya ya da 35.000 dolar’a girmedeki farklar önemsiz olacak.”

Bunların yanında kripto trader’ı, son diplerin 20 haftalık hareketli ortalamanın alt ucuyla aynı hizada olduğunu ve Bitcoin’in şimdilik dibe vurmuş olabileceğini öne sürüyor. Trader ayrıca, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolarr’ı kırdığında 100.000 dolar’a hızlı bir yükseliş başlatacağını tahmin ediyor.

“Sadece biraz düşünüyorum. 100.000 dolar Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden [ATH] %50’nin biraz üzerinde. Sonunda bu ATH’yi tekrar kırdığımızda bu bir kalp atışı gibi hissettirecek.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın