Ocak 8, 2020

Bitcoin’de, Dünyanın En Büyük Tesisi Açılıyor!

Bitcoin’in fiyatı, uzun zamandır görmediği seviye olan 8.000 doların üstüne çıkmışken, bir rekor haberde Bitcoin madenciliği sektöründen geldi. Dünyanın en büyük Bitcoin madeni, iki Japon şirket tarafından hizmet vermeye başlayacak.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre, SBI Holdings ve GMO potansiyeli bakımından dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesisini açmak için el sıkıştı. Bu Japon şirketler, yakın zaman önce Teksas’ta açılan bir tesisi satın aldılar. Whinstone şirketi tarafından yakın zaman önce, Teksas’ta bir şehirde kurulmuş olan Bitcoin madenciliği tesisi, artık Japon şirketlerin elinde.

Söz konusu tesisi daha önce Norveç merkezli bir Alman şirket yönetiyordu. Şirket yenilebilir enerji kaynakları ile Bitcoin madenciliği yapan bir şirketti. Fakat şu anda Japon şirketlerin eline geçen tesis, dünyanın en büyük tesisi olma yolunda.

Bu tesis yaklaşık olarak 300 megavat ile faaliyetlerine başlayacak ve 2020 senesinin sonuna kadar bu gücünü 1 gigavata kadar çıkaracak. Bu hedeflenen rakamlar Bitmain’i yaklaşık olarak 3’e katlıyor.

Edinilen bilgilere göre, tesis çok yakın bir zamanda faaliyetlerine başlayacak ve şirketlerin koyduğu rekor hedefleri yerine getirmeye başlayacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.