Bitcoin’de Deprem Geçti Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da 7.250 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin’de son günlerde hareketli saatler devam ederken, uzun zamandır görünmeyen seviyeler de bir bir açığa çıkmaya başlıyor.

Bitcoin 2019 yılının Haziran ayından beri görmediği seviye olan 6.000 dolar seviyelerini, en tepeden de olsa gördü. Bitcoin’in son düşüşü, yavaş ve etkili oldu. Piyasanın lider kripto parası son düşüşte, en son yakaladığı zirveye göre %42’nin üstünde bir değer kaybı yaşadı. Tüm yatırımcıların aklında olan soru ise, Bitcoin’in düşüşe devam edip etmeyeceği…

Bitcoin şu anda 7.300 dolar civarında olan desteğine tutunmuş durumda. Uzun zamandır düşüşlerine tepki alamayan Bitcoin, nihayet 6.800 dolar da bir tepki verdi ve kendisini 7.300 dolar civarına sabitledi. Bu demir atmanın ne kadar süreceği ise bir başka merak konusu.

Bitcoin’in sonunda verdiği alış tepkisi, düşüş trendinin bittiğini veya bitmeye yaklaştığını gösteren yegâne ölçülerden biri. Bitcoin’in bu düşüşü devam ederken, düşüşün sertliğini artıran bir diğer hususta, destek bölgelerinde veremediği alım reaksiyonlarıydı. Nihayet bu reaksiyon geldi ve Bitcoin’in düşüşüne bir çelme takıldı.

Bitcoin’in sonraki adımları için ise iki senaryo var. Bunlardan ilki düşüşe devam etmesi. İkincisi ise bu bölgede olan yerini sağlamlaştırması. İlk senaryonun bir kaç kez denenmesi muhtemel, bu denemelerin aynı reaksiyonla karşılaşması durumunda ise ikinci senaryonun gerçekleşme ihtimali artacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.