Eylül 12, 2023

Bitcoin’de Çift Tepe Sinyali: Analist Yeniden Uyardı!


Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden biri olan Rekt Capital, Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili önemli bir teknik modelin tamamlandığını belirtiyor. Analist, BTC’nin son zamanlarda yaşadığı düşüşlerin ardından neredeyse tam bir çift tepe modeli oluşturduğunu vurguluyor.

Çift tepe modeli, teknik analizin klasik göstergelerinden biri olarak kabul edilir ve genellikle bir varlığın fiyatının zirve yapmaya yaklaştığını veya zirve yaptığını gösterir. Bu durum, yatırımcıların varlığı satmaya başladığı veya satmayı düşündüğü bir noktayı temsil edebilir. Analist, bir aydan uzun bir süre önce bu modelin tamamlanmasının, Bitcoin’i 22.000 dolara doğru gönderebileceğini söylemişti.

Analist ağustos ayının başında şunları söyledi:

“BTC Eylül ortasına kadar yaklaşık 26.000 dolara düşerse Çift Tepe oluşabilir.

Yaklaşık 26.000 dolarda bir kırılma Çift Tepeyi doğrulayacaktır

Ve Çift Tepe için ölçülü bir hareket yaklaşık 22.000 dolar olacaktır.

Kayda değer, ancak yine de (formasyon) çok erken aşamalarda ve bu arada birçok şey hâlâ değişebilir.”  

Şimdi, BTC 26.000 dolar seviyesinde seyrederken analist, çift tepe modelinin artık oyunda olduğunu belirtti.

“BTC Çift Tepe gerçekleşiyor

Yavaş yavaş ama emin bir şekilde.”

Bununla birlikte analist Bitcoin’in uzun vadeli görünümünü de inceledi. Rekt, bunun için BTC’nin geleneksel dört yıllık döngülerini tasvir etmek için yıllık mumları kullandı. Analiste göre, fiyatlar tarihsel olarak yıllık açılış seviyesinin üstünde ve altında yatay olarak işlem gördüğünden, her döngünün üçüncü yılında mum üzerinde hem üst hem de alt fitiller bulunur. Ancak Rekt, Bitcoin’in bu sefer yıllık açılış seviyesinin altında kapanış yapma ihtimalinin düşük olduğunu iddia ediyor.

“BTC Mum 3’te hem yukarı hem de aşağı yönde fitiller görme eğilimindeyiz 

2015 ve 2019, olumsuz fitillerin yılın ilerleyen dönemlerinde meydana gelme eğiliminde olduğunu gösteriyor 

Ve olumsuz fitiller genellikle yılın başlarında meydana gelir 

Bu aşamada, BTC’nin 2023’te aşağı yönlü bir fitil oluşturması pek olası değil.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?