Bitcoin’de Büyük Patlama Yolda mı?

0
Bitcoin'de Büyük Patlama Yolda mı?

Kripto para ve ekonomi dünyasının tanınan isimlerinden Alex Krüger, Bitcoin‘de tarihsel olarak büyük bir oynaklık aşamasına işaret eden bir metriğin sinyal vermeye başladığını açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Twitter hesabında Bitcoin’e ilişkin görüşlerini paylaşan Alex Krüger, Bitcoin’in son 30 gündeki oynaklığını yıllık ‘zaman ağırlıklı ortalama fiyatı’ ile karşılaştıran BVOL endeksini yakından takip ettiğini açıkladı.

Krüger’e göre, BVOL’nin 25’in altında kapanması tarihsel olarak büyük hamlelerden hemen önce geldi.

“BVOL 25’in altına her kapandığında, kısa süre sonra patlayıcı bir Bitcoin hareketi gördük. İki kez yukarı, bir kez aşağı hareket ettik (Kasım 2018).”

Bitcoin fiyat haraketleri

Ekonomist, Perşembe günkü ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) duyurusunun Bitcoin’in bir sonraki oynaklık dalgasını her iki yönde de ateşleyen temel katalizör olabileceğinin de altını çizerek yatırımcıları uyardı.

Basında yer alan haberlere göre enflasyonun yıllık bazda %8,1 olacağı tahmin ediliyor, bu nedenle önemli ölçüde daha yüksek veya daha düşük bir okuma BTC’de oynaklığını sert bir şekilde tetikleyebilir.

Krüger’e göre, Bitcoin’in teknik detayları oldukça olumlu görünüyor ve BTC neredeyse bir yıl süren çapraz direnç çizgisine karşı bir kırılma gerçekleştirmeye çalışıyor.

Alex Krüger BTC

Ekonomist ayrıca, kripto piyasaları ve hisse senetleri arasındaki son zamanlardaki sıkı ilişkiye de dikkat çekerek Bitcoin ve Nasdaq arasındaki ilişkiyi gösteren bir tablo paylaştı.

“Bu inanılmaz. Belki de kripto trader’ları, ETH veya BTC suçluları ile değil, Nasdaq vadeli işlemleriyle uzun vadeli riskten korunmaya başlamalıdır.”

Nasdaq ve Bitcoin karşılaştırması

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın