Bitcoin’de Büyük Patlama Yolda mı?


Kripto para ve ekonomi dünyasının tanınan isimlerinden Alex Krüger, Bitcoin‘de tarihsel olarak büyük bir oynaklık aşamasına işaret eden bir metriğin sinyal vermeye başladığını açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Twitter hesabında Bitcoin’e ilişkin görüşlerini paylaşan Alex Krüger, Bitcoin’in son 30 gündeki oynaklığını yıllık ‘zaman ağırlıklı ortalama fiyatı’ ile karşılaştıran BVOL endeksini yakından takip ettiğini açıkladı.

Krüger’e göre, BVOL’nin 25’in altında kapanması tarihsel olarak büyük hamlelerden hemen önce geldi.

“BVOL 25’in altına her kapandığında, kısa süre sonra patlayıcı bir Bitcoin hareketi gördük. İki kez yukarı, bir kez aşağı hareket ettik (Kasım 2018).”

Bitcoin fiyat haraketleri

Ekonomist, Perşembe günkü ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) duyurusunun Bitcoin’in bir sonraki oynaklık dalgasını her iki yönde de ateşleyen temel katalizör olabileceğinin de altını çizerek yatırımcıları uyardı.

Basında yer alan haberlere göre enflasyonun yıllık bazda %8,1 olacağı tahmin ediliyor, bu nedenle önemli ölçüde daha yüksek veya daha düşük bir okuma BTC’de oynaklığını sert bir şekilde tetikleyebilir.

Krüger’e göre, Bitcoin’in teknik detayları oldukça olumlu görünüyor ve BTC neredeyse bir yıl süren çapraz direnç çizgisine karşı bir kırılma gerçekleştirmeye çalışıyor.

Alex Krüger BTC

Ekonomist ayrıca, kripto piyasaları ve hisse senetleri arasındaki son zamanlardaki sıkı ilişkiye de dikkat çekerek Bitcoin ve Nasdaq arasındaki ilişkiyi gösteren bir tablo paylaştı.

“Bu inanılmaz. Belki de kripto trader’ları, ETH veya BTC suçluları ile değil, Nasdaq vadeli işlemleriyle uzun vadeli riskten korunmaya başlamalıdır.”

Nasdaq ve Bitcoin karşılaştırması

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?