Bitcoin’de Bu Veri Yüksek Oynaklığa İşaret Ediyor


Bitcoin piyasasındaki oynaklık son zamanlarda düşüş göstermeye başladı. Bitcoin’in Haziran ayının ikinci yarısında kaydedilen oynaklık şu an yarı yarıya azaldı ve %2,66 oranında seyrediyor. Sonuç olarak, en büyük kripto varlığının fiyatı 19.000 dolar civarında sabit kalmaya devam ediyor.

Bitcoin

Aslında, Bollinger Bantlarının durumu aynı anlatıyı tekrarlamaya devam ediyor. Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir analiz, söz konusu bantlar arasındaki genişliğin 2020’den bu yana en dar açıya gerilediğini ortaya çıkardı.

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere bollinger bantlarının teknik analizi, üst ve alt bantlar arasındaki boşluğu ölçerek oynaklığı ölçmek için kullanılmaktadır. Temel kurala göre, bantlar birbirinden uzak olduğunda piyasada oynaklık yüksektir. Buna karşılık, birbirine yakın olduklarında oynaklık düşüktür. Düşük oynaklık dönemlerini genellikle yüksek oynaklık izler ve bunun tersi de geçerlidir.

Bantlar arasındaki genişlik, son iki yılda yaklaşık beş kez daha bu kadar dardı. Dört durumda, Bitcoin 20 gün içinde neredeyse %16 oranında düşüş kaydetti.

Peki yatırımcılar benzer bir eğilimin şimdi tekrar gerçekleşmesini beklemeli mi?

Bitcoin grafik

Bitcoin, “kimsenin satın almayacağı” bölgede sıkışmış durumda. Makul olarak, piyasa ne kadar uzun süre düşerse, o kadar az kısa vadeli satın alma gerçekleşir. Ve piyasa son zamanlarda tipik olarak bu şekilde karakterize edildi.

Venn Link Partners’ın İcra Kurulu Başkanı Cici Lu, kısa süre önce Bloomberg kanalında şu sözleri kaydetti:

“Hala yakın zamanda bir yükseliş koşusu yaşayacağımızı düşünmüyorum.”

Ancak bu hafta kilit rol oynamaya devam ediyor. Açıklanacak TÜFE rakamları ile piyasalarda oynaklık artışının mevcut aralıktan potansiyel bir kırılmayı tetiklediğini görebiliriz. Bu gerçekten gerçekleşirse, yön, serbest bırakılan verilerin sayı baskısına bağlı olacaktır.

Kripto yatırım fonu QCP Capital’in Kurucu Ortağı Darius Sit’e göre, “Bitcoin fiyatının yakın vadede çok makro odaklı olmasını bekleniyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?