Bitcoin’de Bu Seviyelere Dikkat!

Son volatiliteyi geride bırakan Bitcoin, şu an yaklaşık 9.271 dolardan işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi, son iki ila üç hafta içinde %7 ve son iki ay içinde %15 aralığından sapmadı. Yine de, Bitcoin’in 8.600 doların altına düşmesi, bunu değiştirecektir. Bir analist, bu seviyenin kripto varlığının boğaların kontrolü altında kalması için tutunması gereken bir seviye olduğunu belirledi.

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin‘in önümüzdeki aylarda 8.600-900 dolarlık aralıkta olmasının ya da “kötü” bir çökme riskiyle karşı karşıya kalmasının çok önemli olduğunu söyledi.

“Eğer yukarı seviyede bir kırılma ve ve ATH seviyelerine geri dönmek istiyorsak, bu 9.000 dolar seviyesinin önümüzdeki birkaç hafta ve ay boyunca devam etmesi çok önemli. Bence buradan aşağı kırılır ve 8600 doların altına düşersek; hızlı bir şekilde düşüşe geçebilir ve kötü bir fiyat hareketi görmeye başlayabiliriz.”

8.600 dolar önemlidir, çünkü Bitcoin’in son iki ay içinde iki kez ulaşıp yukarıya çıktığı ve bozulmasının önlendiği düzeydir. “The Crypto Cactus” (Twitter’da @CryptoCactus) paylaştığı bilgilere ek olarak aşağıdaki gibi bir grafikte yayınladı.

Analistin iddiası, Blockroots’un kurucu ortağı ve bir kripto analisti olan Josh Rager tarafından yapılan iddiaya benziyor. Rager, mevcut destek noktasının geçtiğimiz üç hafta boyunca BTC’ye tutunma şansı tanıdığını ancak burada bir kırılma yaşanırsa fiyatın 8.500 dolar noktasına kadar gerileyeceğini söyledi. Rager’a göre 8.500 doların altına iniş ise uzun bir süre yükseliş görülmemesine sebep olabilir.

8.500-8.600 dolarlık bölgeye düşüş, “boğalar bu seviyeyi koruyabilir mi?” sorusunu akıllara getiriyor. Analistler şu anda bu konu üzerinde bir tartışmaya girmiş durumdalar. Fikir birliği gibi görünen şey, basit bir teknik analiz perspektifinden, BTC’nin aşağı yönlü olmasıdır. Ancak temel bir perspektiften bakıldığında, BTC yükselişte. Bu tartışmalarla birlikte Bitcoin’in önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.