Tecrübeli İsim Tarih Verdi: “Bitcoin’de Bu Seviyeler Kritik!”

Popüler kripto para analisti Jason Pizzino Bitcoin fiyatı için güncel görüşlerini paylaştı. Pizzino, BTC’nin bir “birikim aşamasında” olduğuna dair ipucları bulduğunu belirtti. İşte analistin dikkat çeken yorumu.

279.000’den fazla abonesi bulunan YouTube hesabında yeni bir video yayınlayan Pizzino, “MVRV” oranına dayanarak yorum yaptı. Analist, Bitcoin’in geç aşamada olan bir birikim bölgesinde olduğunu ve birkaç sonrasında bu aşamanın tamamlanabileceğini belirtti. MVRV, piyasa değeri ve gerçeklemiş değeri kıyaslayan bir metriktir.

Bitcoin bu MVRV birikim bölgesinin altında kalmasına birkaç ay kalmış olabilir. 2015’te, 2019’da ve 2020’de olduğu gibi piyasa daha yüksek fiyatlarda biriktirmeye başlamadan önce iyi bir fırsat verdi. Bu fırsatın ardından boğalar gücünü gösterdi.

Birin altındaki MVRV değeri piyasanın ciddi şekilde kapitülasyona uğradığını ve birikimin devam ettiğini göstermektedir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimizi üzere Bitcoin MVRV oranı şu an 0,85’in altında bulunuyor.

Bitcoin fiyatının 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.000 doların altındaki tahminleri de yorumlayan Jason Pizzino şu yorumu yaptı.

Birçok yatırımcının geride kaldığını varsayarsak daha fazla düşüş beklemeleri gayet normal. Birçok veriye göre tamamen dibi görmesek de çok yakınında olduğunu söyleyebilirim.

Analiste göre 18.500 dolar seviyesindeki direncin beklenenden güçlü olması halinde Bitcoin 13.000 ile 14.000 dolar arasında bir “dip fiyat” belirleyecektir.

Bitcoin’in bu fiyatları test edip etmeyeceğini merak ediyorum. İlk olarak 18.500 dolara ulaşacağız ki burası bizim için kritik bir seviye. Burayı kırabilirse muhtemelen Mart-Nisan döneminde daha yüksek bir dip seviye göreceğiz. Ancak bunu yapamazsak daha da düşük seviyelere hazır olmalısınız.

Ne kadar düşebiliriz emin değilim. Ancak 13.000 ile 14.000 dolar arasında bir seviye bana makul geliyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.