Mart 24, 2023

Bitcoin’de Boğa Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Analist Tarih Verdi!

Popüler bir kripto para analisti olan Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu yıl beklenmedik büyük bir hamle yapacağını iddia ediyor.

Cowen, Altcoin Daily kanalına konuk oldu ve Bitcoin’in bu yıl fiyatının düşeceğini belirtti. Analiste göre bu düşüş bir panik satışına da neden olacak:

“Şu anda herkes mutlu çünkü tabii ki fiyat artıyor. Sanırım 2015, 2019’da gördüğümüz şeylerin benzerlerinin tekrarlanacağını göreceğiz. Bence Bitcoin bu yıldan sonra tekrar düşecek. Pek çok insanı korkutacak ama bence oldukça normal bir şey olacak. Ve bir sonraki halving etkinliği başlamadan hemen önce insanların teslim olmasını sağlamak için sadece bir korku oluşturacak. Bu da niceliksel genişlemeye geri dönmeden hemen önce gerçekleşecek.” 

Cowen, BTC’nin ABD Fed tarafından para politikasında bir değişiklik yapılması üzerine 2024’te muhtemelen bir boğa koşusuna çıkacağını düşünüyor. O zamana kadar Fed’in faiz oranlarını yükseltmeyi bırakacağına ve piyasalara likidite enjekte ettiğinde niceliksel genişlemeye başlayacağına inanıyor.

“Bitcoin faiz oranlarını hiç bu kadar yüksek görmemişti, ancak Fed’in faiz oranlarını sonsuza kadar artırmaya devam edemeyeceğini de biliyoruz. Dolayısıyla, niceliksel genişlemeye, en geç 2024’te geleceğini düşündüğüm daha düşük faiz oranlarına geri döndüğümüzde, bunun gerçekten BTC için boğa sezonuna dönüşeceğini düşünüyorum. Ve sadece bu da değil, son zamanlarda bankalarda olanlara bir bakın. Bu, BTC için başka bir boğa davası.” 

Cowen, son Bitcoin rallisinin büyük ölçüde BTC’ye akan altcoin piyasası likiditesinden kaynaklandığını da ekliyor. Likidite kuruduğunda Bitcoin fiyatının düşeceğini tahmin ediyor.

“Şu anda, Bitcoin’de neler olup bittiğine dair en iyi açıklamam, altcoin pazarından Bitcoin’e çok fazla likidite akışı olduğunu düşünüyorum. Bence şu anda olan da bu. Ve Bitcoin’i daha yükseğe gönderiyor. Ancak burada kritik nokta, altcoin likiditesi kuruduğunda ve artık bunu destekleyemez hale geldiğinde ne olacak? Bence o zaman Bitcoin geri gelir ve biz de o korkuyu yaşarız. 2024’e ralli şapkalarımızla gireceğiz.” 

Bitcoin basın zamanında  27.516 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?