Nisan 10, 2020

Bitcoin’de Bizi Neler Bekliyor?

BTC fiyatı şu anda önceki aralığın direnç hattı olan 6.900 seviyesinin altında işlem görüyor. Gelecekteki hareket için iki olasılık aşağıdaki
gösterilmektedir.

İlk bakışta, fiyatın düşmesi daha muhtemel görünüyor. BTC 7 Nisan’da aralığın üzerine çıktıktan sonra, daha yüksek fiyatları koruyamadı ve kopma seviyesine düştü. Fiyat yukarı sıçrarsa, bu muhtemelen daha yüksek fiyatlara yol açan kopma seviyesinin bir tekrarlaması olacaktır. Fiyatı başlangıçta 7.200 Dolar’a, ardından 7.450 Dolar’a götürebilir.

Ancak, fiyat aralığın içine düşerse, kopuşun başarısız olduğu ve fiyatın EQ’ya doğru 6.300 Dolar ve muhtemelen 5.700 Dolar’a hızla düşeceği anlamına gelir.

BTC’nin 28 gün boyunca devam eden yükselen bir destek hattından ayrılması, düşüş olasılığını destekliyor. Bu, 13 Mart’tan bu yana devam eden artış eğiliminin kırıldığının göstergesidir.

Ayrıca, bu artan destek hattının eğimi yükseliş senaryosunun yükselme potansiyelini daha da azaltmaktadır. Fiyat 7.450 Dolar’a kadar yükselse bile, bu sadece bu çizgiyi direnç olarak doğrulamaya hizmet edecektir. Fiyatın daha sonra benzer bir aşağı yönlü hareket başlatması bekleniyor.

Yükseliş Senaryosu

Yükseliş senaryosunun doğru olması için olası bir argüman günlük grafikten geliyor.

Fiyat yukarıdan kırılma seviyesine ulaştı, yani bu yine de bir yeniden test olabilir. Ancak, yükseliş umutlarını canlı tutmak için fiyatın daha düşük bir fitil yaratması ve 6.900 Dolar’ın üzerinde olması gerekiyor.

Ayrıca, fiyat 50 günlük hareketli ortalamadan (MA) yakın dirençle karşı karşıyadır.

Günlük kapanışın gelecekteki hareketin yönünü anlatacağını söylemek güvenlidir. Eğer fiyat 50 günlük MA’nın üzerinde kapanacak olsaydı, büyük bir yükseliş etkisi olurdu. Ancak bu pek olası görünmüyor.

Fiyat 6.800 Dolar’ın altına inerse, muhtemelen 6.300 Dolar ve altına doğru çok hızlı bir aşağı yönlü hareket başlatacaktır. Fiyat başlangıçta kısa vadede artabilirken, bu en olası senaryo gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.