Ocak 26, 2023

Bitcoin’de Ayı Sezonu Bitti Mi? CryptoQuant CEO’su Yorumladı

Ocak ayında kripto para piyasalarında dikkat çeken bir ralli başladı. Fakat hali hazırda rallinin ivmesi kaybolmuş durumda. Bununla birlikte, Cryptoquant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in (BTC) çoktan bir yükseliş aşamasına yani boğa sezonuna girdiğine inanıyor.

Analiste göre, PnL’ye dayalı göstergeler, çoğu yatırımcının hala “zararda” olduğunu ve piyasa katılımcılarının çoğunluğunun, zararla satış yapmak istemediğini gösteriyor.

Bunların yanında Young Ju’ya göre, piyasadaki satış baskısı, büyük fonların ya da kripto ile ilgili şirketlerin iflası nedeniyle başlayan tasfiye sürecinin bir parçası olabilir. Ek olarak, devlet tarafından el konulan varlıklar da neredeyse anında piyasada satılıyor.

Öte yandan ünlü CEO’ya göre Bitcoin şu anda erken bir yükseliş aşamasında hareket etse de, sektörde makro riskler hala hakim ve artan tasfiye, iflas vb. sayısı kesinlikle satış baskısında bir artışa yol açacaktır. Piyasa buna hazır değilse 2021’de başlayan uzun süreli düşüş trendinin devamını göreceğiz.

On-chain tarafına bakarsak, Bitcoin balinaları fonlarını piyasada iyi bir fiyata satmak için hareket bile etmediler, bu da onların ya hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu ya da varlıklarını gerçekleşmemiş önemli bir kayıpla tuttuklarını gösteriyor. Öyle ya da böyle, balina tarafında Bitcoin satışının olmaması, yatırımcıların baskısıyla uğraşmak zorunda kalmadan piyasanın yukarı doğru hareket etmesini sağlayan bir yükseliş faktörüdür.

Sonuç itibariyle, bu ayın başında yakaladığımız ivme kayboldu ve sektör daha da ilerlemek için yeni bir yatırım dalgası bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?