Ağustos 1, 2020

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor: İşte Sıradaki Fiyat Hedefleri!


İki aylık sıkıcı fiyat hareketinden sonra, Bitcoin çoğunlukla 9.200 dolar civarında işlem görürken, geçtiğimiz günlerde kırılma gerçekleşti. Ama sıradan bir kırılma olmadı.

Aşağıdaki haftalık grafiğe baktığımızda, şu anki yükseliş hareketinin 9200 doları kırdıktan sonra başladığını ve en önemlisi azalan trend çizgisinin üzerinde olduğunu açıkça görebiliriz. Azalan trend çizgisinin Aralık 2017’de başladığı görülüyor. Hatırlarsanız Bitcoin o dönem 20 bin dolar civarında işlem görüyordu.

Bu etkileyici haftalık mumun hala iki günü var; ancak, şu an itibariyle, mumun haftalık çizginin (yaklaşık 10.200 dolar) altına kapanacağına inanmak zor.

Bitcoin’in durumu artık parabolik. Son iki kez Bitcoin böyle bir moda girdi: Kasım 2017 ve Haziran 2019. Bu sefer işler de hızlı bir şekilde gerçekleşebilir ve yeni bir ATH görebiliriz. Ancak, olası fiyat düzeltmeleri geldiğinde fiyatın zarar göreceğini de unutmamakta fayda var.

Bitcoin’in Sonraki Fiyat Hedefleri

Aşağıdaki günlük grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in şu anda 11.600 dolarlık yatay dirençle birlikte kritik bir yükseliş trend çizgisini aştığını görebiliyoruz. Bu seviyenin üzerinde günlük kapanış, 11.800 dolara ve 12.000 dolarlık psikolojik seviyeye doğru bu hareketin devam etmesini sağlayacaktır. Ardından, Ağustos 2019’da tam olarak bir yıl önce ulaşılan en yüksek seviye olan 12.300 dolar bizi bekliyor. Bu seviyeyi de 12.500 dolarlık direnç izliyor.

Düzeltme durumunda, en son direnç seviyeleri büyük olasılıkla destek görevi görecektir. Bu durumda ilk seviye 11.600 dolar ve ardından 11.400 dolar (önceki en yüksek). Daha aşağıda 11.000 dolar ve 10.800 dolar yer alıyor.

  • Toplam Piyasa Değeri: 345 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 215 milyar dolar
  • BTC Hakimiyet Endeksi: %62.5

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?