Bitcoin Yükselişine Rağmen Santiment’in Yatırımcılara Kötü Bir Haberi Var

0

Elon Musk ve Jack Dorsey arasındaki son Bitcoin tartışması, BTC’nin yükselişe geçeceğini uman trader’ların sayısında bir artışa neden oldu.

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı düzeltmeyi değerlendiren Arcane Crypto araştırma başkanı Bendik Norheim Schei, mevcut Bitcoin düzeltmesinin kısa ömürlü olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, Santiment tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre analistler, Bitcoin’in momentumunun tersine döneceğine ve 24.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Ancak bununla birlikte, BTC 32.000 doların üzerinde kalmayı başarırsa, yükselmeye devam etme ihtimali de var.

“Bitcoin’in sabırlı hodler’lara hoş bir rahatlama sıçraması sağlama zamanı geldi mi? En son içgörümüz; Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood’un BTC hakkında konuşmalarının ardından ortaya çıkan umutlu spekülatörlerdeki artışı ve birçok önemli ölçümün analizini içeriyor.”

“32.000 Doları Tutmak BTC Büyümesi İçin Çok Önemli”

Santiment tarafından sağlanan verilerine göre, mevcut 32.000 dolar seviyesi, Bitcoin boğaları için çok kritik çünkü bunun altında bir kırılma BTC’nin 24.000-20.000 dolara doğru düşmesine neden olacak. Ancak BTC bu alanı tutabilirse daha yükseğe çıkma şansına da sahip olacak.

“BTC hala 32.000 doların üzerinde seyrediyor ve şimdilik goblin bölgesinden kaçınıyor. Bunu yapmaya devam ettiği sürece, bir sonraki durakta daha yükseğe çıkma şansımız olabilir: 33.000 dolarlık direnç trend çizgisini kırmak.”

Santiment’in tweetine göre, ARK CEO’su Cathie Wood, Elon Musk ve Jack Dorsey’in yer aldığı B-Word çevrim içi konferansı ve Musk’ın açıklamaları sonucunda Bitcoin’in yükseleceğine inanan bir dizi trader ortaya çıktı.

“Görünüşe göre, spekülatörler şu anda umutlu.”

CEO konferansta, kişisel olarak Bitcoin (ve Ethereum ve Dogecoin’in) sahibi olduğunu, bunun yanı sıra Tesla ve SpaceX’in de BTC’ye sahip olduğunu ve hiçbirinin Bitcoin’lerini satma niyetinde olmadığını belirtti.

3’lünün tartıştığı konular arasında Bitcoin madencilik ağının Mayıs ayından bu yana çok daha yeşil hale geldiği vardı. Musk, Tesla’nın yakın gelecekte elektrikli arabaları için ödeme olarak en büyük kripto para birimini tekrar kabul etmesinin mümkün olabileceğini belirtti.

Yine de Santiment, Bitcoin’in daha fazla yükselme şansının küçük olduğuna inanıyor gibi görünüyor. Çünkü şirketin verilerine göre; trader’lar Bitcoin artışını short’ladığı için fonlama oranları negatif kalıyor, günlük BTC adreslerinin miktarı düşmeye devam ediyor ve borsalardaki Bitcoin arzı son zamanlarda büyük bir düşüşün ardından aniden yükseldi.

Bu Düzeltme Kısa Ömürlü Olacak: Arcane Araştırma Şefi

Ancak Arcane Crypto araştırma şefi Bendik Norheim Schei, mevcut Bitcoin fiyat düşüşünün uzun sürmeyeceğine ve düzeltmenin kısa olacağına inanıyor.

Shcei’nin tweetine göre bunun ana nedeni; kripto endüstrisine, özellikle de Bitcoin’e akan büyük miktarda para.

Bitcoin 29.500 Dolardan 32.000 Doların Üzerine Çıktı

21 Temmuz’da, amiral gemisi dijital para birimi Bitcoin, düşüş momentumunu aniden tersine çevirerek 29.500 dolar alanını korudu ve 30.000 dolar seviyesinin üzerine geri döndü.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi %5 daha artarak 32.300 dolar seviyesine ulaştı.

Dogecoin, Bitcoin ile birlikte yükseldi ve piyasanın Elon Musk’ın B-Word konferansında Bitcoin maximalisti Jack Dorsey’e ne söyleyeceği konusundaki beklentileri coin’in %18’den fazla artmasını sağladı.

İlgili Haber  Bu Gelişme Bitcoin ve Dogecoin'in Fiyatının Yükselmesine Neden Oldu

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın