Şubat 20, 2023

%100 Artabilir: Analist Bitcoin Yükselişi İçin Tarih Verdi!


BTC’nin Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti, lider kripto Bitcoin için ufukta dik bir ralli öngörüyor.

Kripto piyasalarında Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, 136.00 takipçisine Bitcoin’in, 2019’un başındaki fiyat hareketini yansıtabileceğini söyledi. BTC bu dönemde 4.000 doların altından yaklaşık birkaç ay içinde 14.000 dolara kadar yükselmişti.

“Yukarı yönlü bir BTC riski. Sayı hızla büyüyebilir…”

Bitcoin dolar grafiği

Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında analist, Bitcoin fiyatının parabolik bir hareketle bu yılın Mayıs ayına 50.000 dolara çıkabileceği tahmin ediyor. Basın zamanında BTC 24.265 dolardan işlem görüyor ve bu da analistin hedefine ulaşması durumunda lider kripto paranın %100’ün üzerinde bir artış yaşayacağını gösteriyor.

Analistin kısa vadede tahmini bu şekilde. Buna ek olarak Dave the Wave Bitcoin için uzun vadeli bir tahminde de bulundu. Analist Elliott Wave teorisinden yararlanarak, Bitcoin’in 2025’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

“Olgunlaşan bir BTC piyasasıyla, neden LGC’de [logaritmik büyüme eğrisi] klasik bir ivme dalgası olmasın?”

Bitcoin 1 yıllık fiyat hareket analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elliot Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür eden ve kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre bir varlık birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların yükselişi temsil ettiği toplamda beş dalgalı bir döngüden geçer.

Dave the Wave’in grafiğine dayanarak analist, Bitcoin’de üçüncü dalga için 68.000 dolara ve ardından beşinci dalga için 150.000 dolara bir patlama bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?