Haziran 27, 2019

Bitcoin Yükselişi Durdu


Bİtcoin düzeltme işlemlerine başladı. Son iki günlük periyotta yüksek artış gösteren Bitcoin’de satışlar gelmeye başladı. Bitcoin son 24 saatte %3 düşerek 12300 dolar seviyelerine geldi. Hacmi ise %60’dan %56’ya düştü. Bu düşüş sadece Bitcoin’de değil piyasa hacmi bakımından en büyük ilk yirminin hepsinde aynı düşüş gözlemlendi. Bu kadar yükselişin ardından satışla bie düzeltme işlemi bekleniyordu uzmanlar tarafından.

Bİtcoin uzun süredir boğa sezonunda. Peki bunun nedeni neydi. Birçok uzmana göre Facebook’un kripto parası Libra. Bazı uzmanlar Libra’yı Bitcoin’e rakip olarak görsede durum pek öyle olmadı ve Bitcoin’de artış başladı.

ABD başkanı Donald Trump’ın eski ekonomi danışmanı Stephen Moore Libra için olumlu bir gelişme derken, önemli bir noktaya daha değindi. Moore, kripto para birimleri için merkez bankası kuracaklarını açıkladı.

Fox Business Network’te yer alan habere göre, yakın zamanda ABD Merkez Bankası (Fed) yönetim kurulu üyeliği başvurusunu geri çeken Moore kripto para birimlerine yöneldi. “Decentral” adındaki söz konusu kripto para merkez bankasının, şu anda bulunan merkez bankaları gibi hizmet vereceği vurgulanırken, Decentral’ın görevleri içinde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri fiyatlarını dengelemenin de bulunacağı iddia edildi.

Gelişmelerin hemen ardından kripto para piyasasının lokomotif parası Bitcoin %13 artarak 12800 Dolar seviyesine çıkmıştı. Bugün son yirmi dört saatte ise Bitcoin gibi bütün kripto paralarda düzeltme düşüşleri yaşanıyor. Güç toplanmaya devam edecek gibi görünen kripto paralar piyasa gelişmelerine açık gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?