Bitcoin Yükselişi Devam Ediyor! Yeni Bir ATH Gelebilir Mi?

Bitcoin rallisi hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın en popüler dijital varlığı bugün yeniden yükselişe geçerek, rallinin devam ettiğini bir kez daha gösterdi.

Tradingview.com’a göre Cuma sabahı Bitcoin, Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyatı olan 16.490 dolara yükseldi. Büyük hareket, Kasım ayındaki ivme üzerine inşa edildi ve son 24 saatte önde helen kripto para %5 değer kazandı.

Haftalık bazda değerlendirecek olursak, BTC %7 oranında değer kazandı ve ayın başından beri, yani iki haftalık kısa bir sürede ise, neredeyse tüm diğer geleneksel varlık sınıflarından daha iyi performans göstererek %20 artış yaşadı.

Bitcoin şu an 16.277 dolar seviyesine geri çekilmiş olsa da, analistler, ivmenin artmaya devam etmesi durumunda bir sonraki hedef olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’ı gösteriyorlar. BTC, en son yaklaşık üç yıl önce görülen bu yüksek zirveden şu anda sadece %21 uzakta. Popüler analist Josh Rager, 2017 rallisi sırasında reddedilen noktalar haline gelebilecekleri için, bu mitinginde direnç seviyelerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi:

“2017-2018’in en yüksek seviyelerinden bu önemli Bitcoin fiyat seviyelerine (günlük / haftalık) bir göz atın. Daha yükseğe çıkmadan önce muhtemelen reddedebilirler. Ancak 17.149 dolar’dan sonra, 19.000 dolar’dan önce yolda duran pek bir şey yok.”

Veri analisti “ecoinometrics” ise, önceki halving olaylarının ardından kazançları grafik olarak çizerken, BTC’nin çok yakında 20.000 dolar’a ulaşmasına neden olabilecek potansiyel bir hareket planladı. Bu grafik planlandığı gibi hayata geçerse, fiyatlar bu yılın sonuna kadar 40 bin dolar ve 2021’de de altı haneli olabilir.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, stok akış modeliyle tanınan analist “PlanB” tarafından benzer tahminler yapılmış. Aynı zamanda Halving olaylarına da dayanan model, gelecek yılın sonuna kadar altı haneli bir Bitcoin fiyatı öngörüyor. Bitcoin’in yükselişi devam edecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.