Mart 14, 2020

Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi? Ünlü Analist Josh Rager Açıkladı

Bitcoin uzmanlarının liderliğindeki kripto para birimi dünyası, son zamanlarda yaşanan çöküşe yoğunlaşmış durumda. Bitcoin, corona virüs salgınının korkuları dünyaya yayılırken bir gün içinde değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti.

12 Mart tarihinde, kripto para birimi dünyası, tarihin en büyük düşüşlerinden birine tanık oldu. Düşüşün esas olarak corona virüs salgınıyla, ilgili olabileceği düşünülüyor. Yatırımcıların şu an için ilgilendiği önemli konulardan biri de yükseliş yasanın yaşanmayacağı. Ünlü analist Josh Rager’da konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“BTC’nin satışının büyük bir kısmı, yatırımcıların para kazanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Aynı nakit yakında Bitcoin’e geri akmayacak. Yani, hisse senetleri toplanmadıkça veya tüm şehrinizi Bitcoin almaya ikna etmediyseniz, yakında bir yükseliş beklemeyin.”

Yakın zaman da yükseliş beklemeyen Roger’a göre, corona virüs yayılmaya devam ettikçe ekonomi büyük ölçüde etkilenecek. Bunun yanında Roger, 4.700 ve 4.850 dolar seviyelerinin önemine vurgu yaptı. Ünlü analiste göre bu seviyelerin altına düşülürse, 4.100 dolar ve daha düşük fiyatlar seviyeleri test edebilir. Eğer fiyat orada tutunabilirse, sonrasında 6.000-6.400 dolarlık seviyler görülebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.