Mart 25, 2024

Bitcoin Yükseliş için Pozisyon Almaya Başladı: İşte Yatırımcılar için Kilit Nokta!


Kripto para dünyasının popüler analistlerinden Kevin Svenson, Bitcoin fiyatının mevcut düzeltmesini sona erdirdiğini ve yakında başka bir yükselişe tanık olacağını belirtti.

Yeni bir video güncellemesinde, kripto stratejisti Kevin Svenson 74.100 YouTube abonesine Bitcoin’in düşük zaman diliminde bir yükseliş teknik formasyonu yayınladıktan sonra bir momentum değişimine uğrayabileceğini belirtti.

“Bitcoin, dört saatlik grafikte potansiyel olarak daha yüksek bir düşük (64.800 dolar) pozisyonda, bu da ters bir baş ve omuz oluşturacak. Sonuç olarak momentumun tersine döndüğünün, talepte bir artışın, kısa vadede bir trendin tersine döndüğünün bir göstergesi olacaktır.”

kevin svenson'ın bitcoin yorumu dikkat çekiyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere trader’lar ters baş ve omuz formasyonunu genellikle yakından izler, çünkü bu formasyon genellikle yükselişin tersine döneceğine dair sinyaller verir.

BTC’nin destek olarak diyagonal direnci başarıyla yeniden test etmesiyle birlikte Svenson şimdi 76.000 doların üzerinde bir ralli öngörüyor. Ayrıca, bir momentum göstergesi olan hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) yükseliş sinyali verdiğinin de altını çizdi.

“Bitcoin yükseliş günlük kapanış. Direnç trendinin üzerinde kapandık. MACD histogramları pozitif momentumun geri döndüğünü göstermeye başladı.”

Svenson daha önce Bitcoin’in, BTC’yi 90.000 dolara kadar yükseltebilecek parabolik bir rallinin ortasında olduğunu belirtmişti. Ayrıca, BTC fiyat hedefine ulaştığında Bitcoin’in büyük olasılıkla volatilitede büyük bir artışa tanık olacağını söyledi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?