Bitcoin Yükseldi, Altcoin’ler Yükselişi Takip Edemedi! BTC Hakimiyeti Ne Durumda?


Bitcoin, yeni yılın en yüksek seviyelerine güvenle ilerlerken, çoğu altcoin liderlerini takip edemedi. Sonuç olarak, BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyeti %65’in üzerine çıktı. Detaylı bir piyasa incelemesi haberimizde.

24 saatlik bazda, çoğu altcoin ya değer kaybetti ya da durgun kaldı. Ethereum, 470 dolara yükselen bir hareket başlattı, ancak ayılar artışın önüne geçti. Sonrasında ETH’nin fiyatı aşağı doğru hareket etti ve ikinci en büyük kripto para birimi, şu an 460 dolar ile mücadele halinde. Ripple ise 0.26 dolar seviyesinde yükseliş hedefi içine girdi ancak sonrasında düşüşe geçti ve şu an 0.255 doların altında işlem görüyor.

Polkadot (- %0.6), Binance Coin (- %0.8) ve Cardano (- %0.9) ilk onun diğer kaybedenleri. Ancak, Bitcoin Cash ve Chainlink’in kayıpları daha belirgin. BCH’nin %5’lik düşüşü varlığı 250 dolara düşürürken LINK (% -3) 12.5 doların altında işlem görüyor. Litecoin ilk ondaki tek istisna. LTC %4.5 oranında değer kazandı ve 60 doların üzerine çıktı.

ABBC Coin (- %11.6), Ocean Protocol (- %11), NEAR Protocol (- %10) ve OMG Network (- %9) daha büyük oranda karşımıza çıkyor. Buna karşılık, Decred, %15 fiyat artışı ile dünden bu yana en önemli kazanan oldu. Altoin’lerde durum bu şekildeydi. Bitcoin ise 14.300 dolar’a ulaştıran sert bir fiyat düşüşünden kısa bir süre sonra, 16.000 dolar’lık direncin üstesinden geldi. Bitcoin 16.500 dolara dokunduktan sonra 16.280 dolar’a gerilemiş olsa da, yine de bir günde %2.3’lük bir artış elde etmiş durumda.

BTC ve altcoin’ler için yukarıda belirtilen fiyat gelişmelerinin bir sonucu olarak Bitcoin’in hakimiyeti arttı. Bitcoin pazar hakimiyeti %65.2 seviyesinde. Bu, çoğu altcoin, özellikle DeFi token’larının yükseldiği 11 Kasım’dan bu yana %1.5’lik bir artış yaşandığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?