Bitcoin Yeniden 19.000 Dolar’ın Üzerinde! Altcoin’ler Ne Durumda?

Bitcoin 17.500 dolar’a düştükten sadece iki gün sonra, bir kez daha 19 bin doları geri alırken. Ripple (XRP) dışındaki çoğu büyük altcoin, yeşil renkte işlem görüyor.

Bitcoin 19.300 Dolar’ın Üzerinde

Önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz günlerde fiyatında hareketlilik gösterdi. Geçen Cuma, yani sadece iki gün önce, 19.000 dolar civarında güvenli bir şekilde işlem görürken 17.500 dolar’a kadar düştü. Ancak, Wall Street haftasını bitirdikten sonra, boğalar dün burada harekete geçti ve 18.000 dolar’ı geri aldı. Son 24 saatte ise, BTC hafta sonu kazançlarını ikiye katladı ve 19.000 dolar’ın üzerine çıktı. Bu yazı yazılırken, BTC birkaç dakika önce yaklaşık 19.300 dolar ile günlük yüksek bir değer kaydetti.

Son yükselişe rağmen, kripto analiz firması Santiment, “durumun oldukça hızlı değişebileceği” konusunda uyardı. Firmanın verileri, sosyal medyadaki genel duyarlılığın iki aydır en olumsuz düzeyde olduğunu gösterdi. Şirket ayrıca, “borsa girişindeki ani artışların tüccarların elden çıkarmak için fonlarını borsalara kaydırdıklarını göstermesi nedeniyle, panik satışlarının da yaygın olduğunu” açıkladı. Böylece Santiment, kripto para biriminin bir kez daha “aşırı değerli” bir duruma ulaştığı sonucuna vardı.

Altcoin’ler Toparlanıyor

Altcoin’ler, en son fiyat düşüşlerinde daha da kötüye gitti. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde Bitcoin’e benzer şekilde iyileşmeye başladılar. Ethereum, son 24 saatte %3 değer kazandı ve şu an itibariyle 578 dolara yükseldi. Bitcoin Cash (%1.7), Binance Coin (%2.4), Chainlink (%1.3), Polkadot (%1.5), Cardano (%1.5) ve Litecoin (%3.5) de yeşil renkte.

İyi kazanımlara rağmen, çoğu altcoin, son günlerde Bitcoin’in hakimiyeti yükselirken, Bitcoin karşısında değer kaybetti. CoinMarketCap’e göre şu an itibariyle BTC Hakimiyeti %63.7.

Ardışık ikinci bir gün için tek istisna yine Ripple. Spark (FLR) airdrop anlık görüntüsü 12 Aralık 00:00 UTC saatinde gerçekleşti ve XRP o zamandan beri değer kaybetti. Sonuç olarak, piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi 0.50 dolar ile mücadele ediyor.

NEM, ilk 100’den en etkileyici kazanç sağlayan. XEM %7.5 arttı ve 0.25 dolar’ın üzerinde işlem görüyor. Onu NEAR Protocol (%6), Quant (%5.6), Zilliqa (%5), Ren (%5) ve 0x (%5) bunu takip ediyor.

Yukarıda belirtilen gelişmelerin bir sonucu olarak, kripto para piyasası değeri yaklaşık 560 milyar dolara yükseldi. Bu, Cuma günkü düşüşten bu yana yaklaşık 40 milyar dolarlık bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.