Bitcoin Yeniden 51.000 Dolar’ın Üzerinde! İşte Yükselişin Olası Sebepleri

0

Bitcoin bugün 50.000 dolar’ın üzerine çıktı ve 51.600 dolar direnç seviyesini yeniden test etme yoluna girdi. 51.600 dolar seviyesinin üzerinde, 56.000 dolar’a kadar çok az direnç var. Bu yüzden, bu seviyeyi geçmek, kısa vadede yukarı yönlü ivmeyi sağlamak için oldukça önemli.

Bunun yanında yükselişin arkasındaki sebeplerde oldukça merak ediliyor. Finans dünyasından birkaç büyük ismin Bitcoin görüşünü değiştirmesi ve dünyanın en büyük kripto para birimi hakkında olumlu yorumlarda bulunması fiyat yükselişini desteklemiş olabilir.

Shark Tank’tan Kevin O’Leary (“Mr. Harika” olarak da bilinir) bir Bitcoin destekçisi oldu ve portföyünün yüzde üçünü Bitcoin ile Ethereum arasında dağıtmayı planladığını açıkladı. Daha sonra, çevre dostu Bitcoin madenciliğine yatırım yapmak istediğini söyledi.

Bitcoin hakkında olumlu bir açıklama yapan diğer etkili kişi, kripto para birimlerini bir “değişim katalizörü” olarak adlandıran SEC başkan adayı Gary Gensler (ABD Başkanı Joe Biden tarafından seçildi). Bazı piyasa uzmanları açıklamaları olumsuz olarak değerlendirmiş olsa da Gensler’in söyledikleri BTC fiyatına olumlu yansımış olabilir.

Ayrıca, Twitter 1 Mart’ta 1,25 milyar dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifini açıkladı. Kripto topluluğu da bu duyuruya istinaden Jack ve ekibinin MicroStrategy’nin yolunu izleyerek Bitcoin’e toplanan fonların bir kısmını tahsis etmeye hazırlanıyor olabileceğini düşündü. Bu gelişme de Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkilemiş olabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın