Bitcoin Yeniden 11 Bin Doların Üzerinde! Yükseliş Devam Edecek Mi?

0
261

Kripto sektöründe bazı önemli veriler, fiyatların nasıl şekilleneceği hakkında bilgiler verir. Zaman zaman piyasa uzmanları da bu verileri kullanarak değerlendirmelerini paylaşır. Yakın zamanlı bazı veriler ise, balinaların mevcut BTC fiyatından büyük miktarlarda Bitcoin satmadığını ve kurumların BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı şu an 11.100 doların üzerindeyken, balina faaliyetleri ve Bakkt’ın tüm zamanların en yüksek hacmi, yükselişin devam edebileceğini gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, borsalara daha az balina BTC gönderiyor. Bunu fiyat açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirebiliriz. Ki Young Ju’ya göre, balinaların borsalara daha az miktarda Bitcoin göndermesi, “dump” akımının zayıflamaya başladığını gösteriyor. Dump tarafında yaşanan bu zayıflama Bitcoin fiyatının artmasını sağlayabilir. Aşağıda tarihsel olarak fiyatın nasıl şekillendiğini görebilirsiniz.

Aynı zamanda, Bakkt’ın kurum odaklı Bitcoin vadeli işlem piyasasının günlük hacmi rekor seviyeye ulaştı. New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ICE tarafından işletilen Bakkt, kurumlar için BTC işlemlerini kolaylaştırıyor.

Bitcoin balina aktivitesi ve Bakkt’ın rekor hacmi, hem balinaların hem de kurumların BTC biriktirebileceğini gösteriyor. Balinaların ve kurumların, ticaretlerinin boyutları nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerinde muazzam bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatın, beklenildiği gibi olumlu yanıt verip vermeyeceğini göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın