Bitcoin Yeniden 11 Bin Doların Üzerinde! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto sektöründe bazı önemli veriler, fiyatların nasıl şekilleneceği hakkında bilgiler verir. Zaman zaman piyasa uzmanları da bu verileri kullanarak değerlendirmelerini paylaşır. Yakın zamanlı bazı veriler ise, balinaların mevcut BTC fiyatından büyük miktarlarda Bitcoin satmadığını ve kurumların BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı şu an 11.100 doların üzerindeyken, balina faaliyetleri ve Bakkt’ın tüm zamanların en yüksek hacmi, yükselişin devam edebileceğini gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, borsalara daha az balina BTC gönderiyor. Bunu fiyat açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirebiliriz. Ki Young Ju’ya göre, balinaların borsalara daha az miktarda Bitcoin göndermesi, “dump” akımının zayıflamaya başladığını gösteriyor. Dump tarafında yaşanan bu zayıflama Bitcoin fiyatının artmasını sağlayabilir. Aşağıda tarihsel olarak fiyatın nasıl şekillendiğini görebilirsiniz.

Aynı zamanda, Bakkt’ın kurum odaklı Bitcoin vadeli işlem piyasasının günlük hacmi rekor seviyeye ulaştı. New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ICE tarafından işletilen Bakkt, kurumlar için BTC işlemlerini kolaylaştırıyor.

Bitcoin balina aktivitesi ve Bakkt’ın rekor hacmi, hem balinaların hem de kurumların BTC biriktirebileceğini gösteriyor. Balinaların ve kurumların, ticaretlerinin boyutları nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerinde muazzam bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatın, beklenildiği gibi olumlu yanıt verip vermeyeceğini göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.