Şubat 12, 2024

Bitcoin Yeni Zirvelere Hazır: CryptoQuant Raporu Dikkat Çekti!


On-chain veri takip ve analiz platformu CryptoQuant’a göre, Bitcoin ETF’lerine mevcut giriş eğilimi devam etmesi halinde BTC fiyatının yeni zirvelere yükselebileceğini belirtti.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, dün yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının en kötü senaryorda dahi 55.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. CEO, bu tahmininin piyasadaki mevcut dinamikler ve yarılanma olayına bağlı olarak şekillendiğini belirtti.

bitcoin fiyatı 2024 yılını yükselişle kapatabilir

CEO, Bitcoin piyasasının aylık 9,5 milyar dolar civarında bir ETF girişi aldığını ve yıllık bazda 114 milyar dolar civarında bir yatırım alabileceğini belirtti. GBTC’den çıkışlar olsa bile 75-76 milyar dolar civarındaki bir artış, gerçekleşen sınırı 451 milyar dolar civarından 527-565 milyar dolara taşıyabilir.

Gerçekleşen üst sınır, tüm aktif tokenlerin son işlem fiyatlarındaki değerinin bir metriği olarak kullanılır. Mevcut fiyat ve toplam arzın ürünü olan piyasa değerinden farklıdır.

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin için olası bir fiyat zirvesi göstergesi olarak MVRV oranı olarak bilinen, piyasa değeri ile gerçekleşen değeri izleyen orana dikkat çekti. MVRV oranı, tarihsel olarak piyasa döngüsünde bir zirveyi işaret eden bir seviye olan 104.000 ila 112.000 dolar arasındaki fiyatlarda 3,9’a ulaşacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Spot BTC ETF’leri, yatırımcılara varlığa maruz kalmak için yeni ve güvenilir bir yol sunduğu için yatırımcılar tarafından merakle bekleniyordu. CryptoQuant’ın verilerine göre, Ocak ayının sonlarında piyasaya sürülmelerinden bu yana, spot BTC ETF’leri Cuma günü itibariyle 192.000’den fazla token biriktirdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?