Mart 13, 2024

Bitcoin Yeni Zirve İçin Hazır Mı? Analistten İddialı Tahmin!

Bitcoin, spot borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) tarihi fon akışı sayesinde 73.000 doları aşarak yeni bir zirveye ulaştı. Bu olağanüstü yükseliş, haftanın başında yaşanan küçük bir düzeltmenin ardından yatırımcıları rahatlattı. Her fiyat artışıyla birlikte yatırımcılar ve analistler, Bitcoin’in yükselişinin bir sonraki temel hedefini heyecanla bekliyorlar. Şu anda gözler, 80.000 dolar seviyesinde ve bu durum BTC fiyatı için psikolojik bir engel teşkil edebilir; ancak yükseliş göstergeleri, Bitcoin’in bu seviyeyi aşma potansiyeline sahip olduğunu ve daha da yüksek hedeflere ulaşma arzusu taşıdığını gösteriyor.

Bitcoin’in bu yükselişi, kripto para birimi pazarında bir dönüm noktası olarak değerlendirilebilir. Son aylarda, Bitcoin’in kurumsal kabulü artarken, büyük şirketlerin ve finansal kuruluşların kripto para birimlerine olan ilgisi artmış durumda. Özellikle ETF’ler aracılığıyla sağlanan fon akışının artması, bu ilginin somut bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Bu durum, geleneksel finansal piyasalardan kripto varlıklara olan geçişi hızlandırabilir ve Bitcoin’in daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmasını sağlayabilir.

Bitcoin’in değerini ölçmek için kullanılan popüler bir gösterge, kripto para biriminin yolculuğunun 80.000 dolara doğru devam edebileceğini ve 83.000 doların bir sonraki önemli hedef olarak belirlendiğini gösteriyor. Kripto analisti Ali Martniez’e göre, Bitcoin’in MVRV Fiyatlandırma Bantlarına göre belirlenen bir sonraki temel fiyat hedefi 83.035 dolar. Bu gösterge, Bitcoin’in piyasa değerini gerçekleşen değere bölerek oluşturulan “Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere” (MVRV) oranına dayanmaktadır.

 

Mevcut tahminlere göre Nisan ayında gerçekleşmesi muhtemel Bitcoin halving etkinliğine yaklaşık 36 gün kaldı. Bitcoin fiyatı için yükseliş olarak görülen bu olay öncesinde beklentiler artıyor.

Analiste göre 2012 Bitcoin halving etkinliğinin ardından BTC 367 günde zirveye ulaştı. 2016’da ise 526 günde piyasanın en yüksek seviyesine ulaştı, oysa 2020 halving etkinliğinden sonra BTC’nin piyasa zirvesine ulaşması 547 gün sürdü. Ali, tarihsel kalıpların Bitcoin’in pazar zirvesine ulaşmaktan hâlâ çok uzakta olabileceğini gösterdiği sonucuna varıyor, ancak yol boyunca küçük düşüşleri de göz ardı etmiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?