Şubat 13, 2024

Bitcoin Yeni Bir Boğa Piyasasına Giriyor Olabilir: Glassnode Müjdeyi Verdi!

Analitik şirketi Glassnode, Bitcoin (BTC) ile ilgili, boğa piyasasının başlangıcının erken belirtilerini gösteren önemli bir on-chain göstergeyi yorumladı.

Glassnode’a göre, Bitcoin’in uzun vadeli tutucularının aktivitelerini takip eden uzun vadeli sahibi piyasa değeri / gerçekleşmiş değeri (LTH-MVRV) göstergesi, “yüksek risk” alanına giriş yaptı.

Şirket, LTH-MVRV oranının yüksek risk seviyesinin üstüne çıktığında, BTC’nin genellikle önemli bir piyasa genişlemesi kaydettiğini gösteren bir grafik yayınladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FTX krizinin ardından yaşanan zorlu iyileşme sürecinden sonra, bu gösterge 2,06 değerine yükselerek yüksek riskli bölgeye ulaşmıştı. Bu seviyeler genellikle, uzun vadeli yatırımcılar için anlamlı karlılık seviyelerine geri dönüş yapıldığında, boğa piyasalarının başlangıç aşamalarında görülmekte.

bitcoin on-chain göstergesi ralli sinyali veriyor

Glassnode, ayrıca, mevcut spot fiyatın altında maliyeti olan coinlerin oranını gösteren Kârdaki Arz Yüzdesi (PSIP) göstergesine de dikkat çekiyor. Şirkete göre, bu gösterge, Bitcoin fiyatının, varlığı bir boğa piyasasının “öforik evresine” taşımak için belki de sadece birkaç bin dolar uzaklıkta olduğunu işaret ediyor.

Tarihsel olarak, bu göstergenin üst bandın üzerinde işlem görmesi, piyasanın bir boğa piyasasının ‘Öforik Evresi’ne girdiğinin bir göstergesi olmuştur. En son spot ETF (borsa yatırım fonu) piyasaya sürüldüğünde, bu gösterge son derece yüksek bir riske ulaştı ve ardından 38.000 dolarlık bir düzeltme yaşandı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?