Aralık 13, 2020

Bitcoin Yatırımının Tamamını Kaybeden Adam, Ailesinin Canına Kıyarak İntihar Etti


Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcıları ve madencileriyle ünlü bir ülke konumunda olan Çin, geçtiğimiz aylarda trajik bir olay yaşandı. Colin Wu haberine göre milyonlarca dolar değerinde BTC yatırımını kaybeden adam önce 3 yaşındaki kızını öldürüp sonra eşi ile birlikte intihar teşebbüsüne bulundu.

Büyük Kayıp Olayları Başlattı

Olayla ilgili mahkeme evraklarına inceleyip videolar çeken yayıncı Coin Wu videosunda yayınladığı bilgilere göre BTC yatırımında büyük kayıp yaşayan adamın adı Zhengdawei olarak biliniyor. Zhengdawei öncelikle 4 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını kaybedip sıfırı gördükten sonra ilk olarak 3 yaşındaki kızının canına kıyıyor ve sonrasında eşi ile intihar girişiminde bulunuyor.

Bu yaşanan olay 18 Haziran tarihinde başlıyor. İlk olarak cani baba 3 yaşındaki kızının şah damarını kesip hayatını kaybettiğine emin oluyor ve daha sonra kızının bedenini bir havluya sarıp eşi ile birlikte intihar edecekleri Xinghaiwan köprüsüne gidiyor çift önce çocuğunun cansız bedenini denize atıyor. Sonrasında ise çift birlikte köprüden atlıyor.

Cani Zhengdawei’nin avukatı, bu intihar ve cinayetlerin sebebini kaybetmiş olduğu BTC yatırımı sonrası karşısına çıkan borçlar olduğunu belirtmekte. Zheng’in hapishanede birden fazla intihar girişimi olduğu belirtilmekte. Zheng kendisine iletilen bütün savunma tekliflerini reddederek mahkeme tarafından kendisine idam cezası verilmesini talep etmekte.

Bitcoin (BTC)’lerin Tamamı Kendilerinin Değil

Zhengdawei’nin ve eşinin hiçbir işe sahip olmadığı ve her ikisinin de kripto para alım satımından para kazandıkları ortaya çıktı. 4 milyon dolar değerindeki BTC yatırımının Zheng’in akrabalarından ve dostlarından geldiği belirtilmekte. Kısaca Zheng kaybetmiş olduğu BTC yatırımının büyük payına bile sahip değil intihar girişimine oluşan borçlar yüzünden kalkıştı.

Olaya kısaca baktığımızda hayatını Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanarak devam ettiren adamın bu kaybında tam olarak nasıl bir yol izlediği ve yaşadığı bilinmiyor. Yaşanan olay kripto para pazarının sektörünün bazen ne kadar tehlikeli olabileceğini belirtmekte.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?