Mart 25, 2024

Glassnode Analisti: Bitcoin Yatırımcılarının Halving Öncesi Hamlesi Bu Şekilde Olabilir!


Glassnode’daki bir analist, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının öncü kripto varlığın Nisan ayındaki yarılanmasından önce coinlerinin bir kısmını satmalarının muhtemel olduğunu belirtiyor.

Glassnode’un Checkmate takma isimli baş analisti , Bitcoin’in son boğa koşusu sırasında henüz önemli bir düzeltme yaşamadığını ve Bitcoin sahiplerinin karlarını almak için daha hızlı olabileceğini gösteriyor.

“FTX’in en düşük seviyelerinden bu yana kapanış bazında neredeyse hiç %20’lik bir düzeltme yaşamadık. Bu da gerçekten bu döngüdeki piyasa yapısının çok daha fazla alım tarafı [baskısı] gördüğünü, sadece düzeltmenin derinliğini görmediğimizi gösteriyor.

Bununla birlikte, %175’lik bir ralliden ve tüm heyecandan sonra ve potansiyel olarak Nisan ayındaki yarılanma olayına gelen bazı haberleri satma [duyarlılığı] ile birlikte, bunlar yatırımcıların masadan bazı fişleri alabilecekleri türden olaylardır.

Yarılanmanın bu olaylardan biri olduğunu biliyorlar. Ancak yine de, ETF bir tür ilk haber satma olayıydı. Ancak orta vadede bu şekilde sonuçlanmadığı oldukça açık.”

Analist, BTC’nin son fiyat artışının iki katalizörün sonucu olduğunu belirtmeye devam ediyor.

“Piyasa yapısına baktığımızda, düzeltmelerin çok çok daha sığ olduğunu görebiliyoruz. Bu da bize iki taraflı bir etki olduğunu söylüyor: daha az insanın coin dağıtması ve artan alım tarafı baskısı… Denklemin her iki tarafı da [BTC’nin] fiyatının ilerlemesine yardımcı oldu.”

BTC, son 24 saatte %4’ün üzerinde bir artışla, haber yazıldığı sırada 67.071 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?