Eylül 17, 2023

Bitcoin Yatırımcıları Şaşırtabilir: Büyük Sıçrama Kapıda Mı?


Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden biri olan Credible Crypto, son dönemde Bitcoin’in (BTC) gösterdiği yükselişin sadece bir başlangıç olduğuna inanıyor. Bitcoin, son yükselişini kaydettikten sonra birçok kişi düzeltici bir hareket beklerken, Credible Crypto, bu durumun sadece bir mola olabileceğine ve Bitcoin’in daha büyük bir yükselişe hazırlandığına dikkat çekiyor.

Bitcoin’in son yükselişi, kripto para dünyasının dikkatini çekti ve birçok yatırımcıyı heyecanlandırdı. Credible Crypto, yeni bir videoda 346.500 takipçisine Bitcoin için yükselişin devamını beklediğini söyledi.

“Bu muhtemelen yukarıya doğru çok daha büyük bir hareketin başlangıcı olacak. Yukarı yönlü binlerce dolarlık bir hareketten bahsediyoruz – birkaç hafta içinde 5,000 dolardan ila 10,000 dolara götürecek bir hareket. Bu, 28.000 dolarr seviyesinin kırılması ile resmen doğrulanır.”

Öte yandan Credible Crypto, piyasanın her zaman dalgalı olduğunu ve ani düşüşlerin de olabileceğini unutmamamız gerektiğini hatırlatıyor. Analiste göre, Bitcoin’in son yükselişinden sonra düzeltici bir harekete tanık olması mümkün ancak BTC’nin toparlanıp yatırımcıları kenarda bırakması daha olası.

Yani Credible Crypto, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline inanıyor ve bu nedenle kısa vadeli dalgalanmalara odaklanmamamız gerektiğini savunuyor.

“Maksimum acı ya da kimsenin beklemeyeceği ya da muhtemelen pek çok kişinin hazırlıksız yakalayabileceği şey, önemli bir geri çekilme olmaksızın yükselişin devam etmesidir… Bunun parabolik ilerlemeler sırasında ya da Bitcoin çok sert bir trende girmeye başladığında yukarıya doğru çok agresif hareketler sırasında gerçekleştiğini gördük.”

Credible Crypto ayrıca Bitcoin’in düşük zaman diliminde yükselen üçgen formasyonunu kırdığını ve muhtemelen 28.000 doların üzerine doğru hareket ettiğini söylüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?