Ekim 1, 2023

Bitcoin Yatırımcıları Ekim Ayında Ne Bekliyor: Beklentiler Neden Yükseldi?


Kripto para dünyasının öncüsü Bitcoin, 2013 yılından bu yana Ekim ayının onundan sekizinde kazanç elde ederek başarılı bir dönem inşa etti. Bu başarı, kripto para topluluğunda heyecan yaratırken, uzmanlar bu ay için potansiyel yükselişleri değerlendirdi.

Ekim ayı, Bitcoin için tarihsel olarak oldukça önemli bir ay olarak kabul edilir. Analistler ve uzmanlar, bu ayın Bitcoin için en yüksek performans gösteren aylardan biri olduğunu belirtiyorlar. Geçmiş yıllarda yaşanan yükselişler ve büyüme eğilimleri, Ekim ayını kripto para piyasasında olumlu bir dönem haline getiriyor.

Miles Deutscher, tarih verilerine dayanarak Ekim ve Kasım aylarının Bitcoin için en başarılı aylar olduğunu açıkladı. Bu dönemlerde piyasada yaşanan hareketlilik, yatırımcıların ilgisini çekiyor ve Bitcoin’in fiyatını yukarı yönlü etkileyebiliyor.

Kripto topluluğu, “uptober” olarak bilinen Ekim ayı verileriyle şimdiden beklentilerini yükseltti.

Buna ek olarak, analist Michael van de Poppe, Bitcoin’in yakın gelecekte 40.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörerek Ekim ayının yükseliş potansiyelini daha da güçlendirdi. Van de Poppe, aynı zamanda ETF onaylarının ve halving öncesi yükselişin, BTC için güçlü bir çeyrek oluşturabileceğini düşünüyor.

Bitcoin balinaları hareket halinde

Bunların yanında analiz firması Santiment’e göre, balinaların hem BTC hem de Tether (USDT) biriktirmesiyle Bitcoin için uzun vadeli görünüm parlak görünüyor.

29 Eylül’de Santiment, Bitcoin köpekbalıklarının ve balinalarının (10 ila 10.000 BTC’ye sahip olan bireyler) 2023’teki en yüksek miktara, yani 13,03 milyon BTC’ye ulaştıklarını bildirdi. Santiment’e göre bu adres kategorisi, son altı haftadır sessizce Bitcoin ve Tether biriktiriyor. Tether birikimi satın alma gücünün bir işareti olarak kabul edilebilir ve bu da yükseliş sinyalidir. 100.000 ila 10 milyon USDT’ye sahip cüzdanlarda altı haftanın en yüksek seviyesi olan 15,03 milyar token bulunuyor.

Santiment, büyük BTC ve USDT cüzdanlarından gelen birikime bağlı olarak Bitcoin’deki yükselişin Ekim ayında da devam etmesini bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?