Eylül 3, 2023

Bitcoin Yatırımcıları Bu Tarihlere Dikkat: Eylül Ayında Fiyatı Etkileyebilir!


Kripto para piyasaları tarihsel olarak çeşitli zorluklarla karşı karşıya geldi ve bu zorluklar genellikle Eylül ayında daha da belirgin hale geldi. Eylül, Bitcoin boğaları için en kanlı ay olarak kabul edilirken, bu yılın Eylül ayında yaşanan olaylar, daha da büyük bir belirsizlik bulutu ile geliyor gibi görünüyor. Analist Miles Deutscher, bu kez işlerin daha da kötü olabileceğini iddia ediyor ve kripto topluluğu dikkatle izliyor.

Eylül ayı, kripto piyasanın volatilitesinin ve riskin yüksek olduğu bir dönem olarak kabul edilir. Ancak bu yılın Eylül ayı, geçmiş yıllara göre daha fazla belirsizlik içeriyor.

“Dikkatli olmalıyız”: Bitcoin (BTC) Analisti

Eylül 2023’te, kayıtsız ve sıkılmış Bitcoin (BTC) piyasası “önemli bir arz fazlası” ile mücadele etmek zorunda kalacak. Analist Miles Deutscher, Bitcoin ETF kararlarındaki gecikmelerle desteklenen bu durumun boğalar için büyük sorunlar yaratabileceğini söyledi.

Trader’lar, çöken borsa FTX nedeniyle ABD kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirilen Bitcoin (BTC) ve diğer birçok kripto para biriminin serbest bırakılmasını beklemelidir. Diğer bağlamda, piyasalar büyük değere sahip altcoin çiftlerindeki bu potansiyel “satış duvarlarını” kolayca absorbe edebilir, ancak 2023’ün 4. çeyreğinin başlarında durum boğalar için çok tehlikeli görünüyor:

“Normal piyasa koşullarında bu satış baskısı kolaylıkla absorbe edilebilir. Ancak bu düşük likidite ortamında, fiyatı etkilemek için eskisi kadar hacim gerekmiyor. Bu nedenle, piyasa katılımcılarının yeniden ilgisinin olmaması durumunda (muhtemelen bir ETF gelişimi yoluyla), dikkatli olmamız gerekiyor.” 

13 Eylül ve 20 Eylül’e Dikkat

Deutscher, “yerel-kripto” katalizörlerin yanı sıra yaklaşan makroekonomik tetikleyicilerin de yakından izlenmesini tavsiye ediyor. Bu nedenle, özellikle 13 Eylül’de açıklanacak olan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerine ve 20 Eylül’deki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına odaklanmanızı tavsiye ediyor. Bu veriler, ekonomik trendleri ve gelecekteki piyasa hareketlerini daha iyi anlama ve yatırım kararlarına daha sağlam bir temel oluşturma açısından önemlidir.

Genellikle her iki gösterge de Bitcoin (BTC) ve büyük altcoin fiyatlarını etkileme potansiyeline sahiptir. Analist aynı zamanda temkinli bir iyimserlik de sergiliyor: Alıcıların Bitcoin’i (BTC) belirli bir seviyede biriktirmekle ilgileneceğini öngörüyor. Hem 25.000 dolar hem de 23.000 dolar ona “ilgi seviyeleri” gibi görünüyor, ancak Bitcoin’in (BTC) düşüşe geçmesinin de kendisini şaşırtmayacağını ekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?