Bitcoin Yatırımcıları 2020’yi Birikim Yılı Olarak Değerlendiriyor

Bitcoin yatırımcıları, yılın ilk yarısında günlerin %90’ında net bir pozitif artış yaşanmasıyla büyük miktarda BTC biriktirme fırsatı yakaladı. Analitik firması Glassnode tarafından derlenen verilere göre, “hodlers” (Bitcoin biriktirenler) 2020 boyunca BTC biriktirmeye devam etti.

Rapor, uzun vadeli cüzdan sahibi davranışının toplamını sağlayan “Hodler net pozisyon değişikliği”nin 2020 yılını ilk 170 günün 156’sı üzerinde olumlu olduğunu iddia ediyor. Glassnode verileri, hodlers’ların yıl başından bu yana pozisyonlarında net şekilde 233.000 BTC’lik artış yaşandığını gösteriyor.

Analiz firması, Mayıs ayındaki Halving etkinliğinin ardından bitcoin balinalarının sayısında da bir artış olduğunu tespit etti. En son verilere göre, en az 1000 BTC’ye sahip olan cüzdanlar hem Mayıs hem de Haziran aylarında yaklaşık %1.5’lik bir artış yaşadı.

Firma, BTC balinalarının sayısının 1840’a yükseldiğini ve Halving sonrasında keskin bir sıçrama olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin balinaları yaklaşık 2016 yılında ortaya çıktı ve o dönem fiyatı 420 doların altındaydı. Zaman geçtikçe hem fiyat hem de Balina sayısında artış yaşandı. Daha fazla miktarda BTC biriktiren artan adres sayısı, BTC’nin bir değer deposu olarak nitelendirildiğinin bir işaretidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.