Ocak 30, 2024

Finans Uzmanından Bitcoin Yarılanması için Tahmin: Kemerleri Bağlayın, Fiyat Roketleyecek!

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen bir sonraki Bitcoin yarılanmasının fiyatı 170.000 dolara fırlatacağını iddia etti.

Tahmin, BTC üretim hızını yarıya indiren ve yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen “yarılanma” olayına dayanıyor. Finans uzmanı, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma konusundaki istikrarlı geçmişine dayanıyor.

Scaramucci uzun zamandır BTC’nin altından daha iyi bir değer deposu olduğunu belirtmeye devam ediyor. Finans uzmanı varlığın yüksek getiri potansiyelini Amazon hisseleriyle kıyaslamaktan geri kalmıyor.

Anthony Scaramucci geçen hafta Scott Melker ile gerçekleştirdiği bir röportajda “Geriye dönün ve Bitcoin’in yarıya inme döngülerine bakın” sözlerini kaydetti.

BTC’nin yarıya düştüğü gün, bunu dört ile çarpın ve 18 ay sonra Bitcoin’in fiyatının bu olması esrarengiz olmuştur.

Bitcoin Yarılanması Ne Zaman?

CoinGecko verilerine göre Bitcoin’in son yarılanması 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti ve o gün varlık 9.670 dolarlık bir kapanış fiyatı kaydetti. Neredeyse tam 18 ay sonra, varlık tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşarak rekor kırdı. Bundan önceki yarılanmada BTC 16 Temmuz 2016’da 656 dolarken, Aralık 2017’de ise 19.783 dolardı.

Scaramucci bu kez 170.000 dolarlık fiyat hedefinin “fazla sıkı” olduğunu ve Nisan 2024’te yarılanma gerçekleştiğinde Bitcoin fiyatının 35.000 dolar olmasına dayandığını söylüyor. Pazartesi günü itibariyle BTC 43.000 dolarlık kapanış fiyatı kaydetmişti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Scaramucci, uzun vadede Bitcoin’in şu anda 13,6 trilyon dolar olan altının piyasa değerinin yarısına “kolayca” ulaşacağını savunuyor. Bu fiyatın coin 323.000 dolarlık fiyata ulaşacağı anlamına geliyor.

Kaynak : CryptoPotato
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?