Ocak 31, 2024

Bitcoin Yarılanması Fiyatı O Tarihte 120.000 Dolara Uçurabilir: CEO’dan İddialı Sözler!


Marathon Digital’in CEO’su Fred Thiel, The Pomp Podcast’in yakın tarihli bir bölümünde, yaklaşan yarılanmanın Bitcoin fiyatını daha yüksek bir değerlenme oranı için konumlandırdığını vurguladı. Bu, altın ile karşılaştırıldığında. Ayrıca, piyasa düşüşleri sırasında daha fazla istikrar sağlaması beklenebilir.

Bitcoin’in arzındaki genişleme, altın piyasasında altının arzındaki büyümeden daha yavaş olacaktır. Bunun fiyatı üzerinde daha büyük etkileri olması mümkün.

2024’te Gerçekleşecek Bitcoin Yarılanması Diğerlerinden Neden Daha Farklı?

Bitcoin yarılanmaları genellikle BTC fiyatında bir artışa yol açarak madencilerin gelir kayıplarını telafi etme eğilimdedir. Ancak Thiel, BTC ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin önemli olduğunu belirtti.

CEO’ya göre, bu finansal araçlar muhtemelen daha fazla likidite ve daha düşük volatiliteye yol açacaktır. Bu da kripto para birimini kurumsal yatırımcılar için daha cazip hale getirecek. Bu değişim, Grayscale’den daha düşük ücretli opsiyonlara geçiş gibi ETF’ler etrafındaki ticari faaliyetlerle daha da güçlendirilecektir.

Son olarak Thiel, doğrudan Bitcoin yatırımları, Vadeli İşlem piyasaları ve çeşitlendirilmiş ETF sepetleri de dahil olmak üzere çeşitli yatırım seçeneklerinin, ana akım finansal sistemlerle artan entegrasyonunun altını çizdi.

Madencilerin Yeni Stratejileri Nasıl Olacak?

Thiel ayrıca Bitcoin madencileri için geleneksel kamu hizmeti ölçekli madenciliğin ötesine geçen yapıyı da tartıştı. Madenciler artık giderek daha fazla “enerji hasadına” odaklanıyor. İleriye dönük vizyon, BTC madenciliğinin mikro şebekelere benzemesi yönünde olacak. Madenciler, geniş çapta dağılmış, karaya oturmuş enerji kaynaklarından faydalanarak daha sürdürülebilir ve sıfır maliyet odaklı çalışmaya odaklanacak.

Thiel, BTC fiyatının ve küresel hash oranının Bitcoin madencilik endüstrisinde çok önemli faktörler olduğuna inanıyor. Bu unsurlar madencilerin sermaye edinme kabiliyetlerini ve madencilik ekipmanlarının fiyatını etkilemektedir. Ancak bu zorluklara rağmen, BTC son on yılda güçlü bir yatırım olduğunu kanıtlamayı başardı.

Thiel ayrıca Pomp podcast’i sırasında Bitcoin için temkinli ancak anlayışlı bir fiyat tahmini paylaşt. Thielf, BTC fiyatının 40.000’lerin ortalarına veya 50.000’lerin altına düşürebilecek bir satış yaşamadan önce, 3. çeyreğin sonunda veya 4. çeyreğin başında bir ATH’ye ulaşmasını bekliyor. Thiel’e göre bu trend 2025’in başlarında istikrar kazanacak ve ardından kademeli bir yükselişe geçecek. Bunu yaparken, 2025’in sonunda 120.000 dolar aralığında yeni bir ATH’ye dokunacaktır.

Kaynak : AMB Crypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?