Bitcoin Yakın Zamanda Yükselişe Geçebilir Mi? Goldman Sachs Eski Yöneticisi Açıkladı

Küresel bir pandemik sirasinda oldukça iyi bir performans gösteren Bitcoin dikkat çekmeye devam ediyor. Son günlerde Bitcoin 9.000-9.500 arasında performans gösteriyor. Bunun yanında modern tarihin en kötü ekonomik durgunluklarından biri beklenirken, giderek daha fazla kişi geçerli bir yatırım olarak kripto para birimine yöneldi. Tüm bunlar göz önüne alındığında Bitcoin‘in önümüzdeki günlerde nasıl bir performans sergileyeceği de merak edilen konular arasında yerini aldı.

Piyasalar veri firması Koyfin CEO’su ve eski Goldman Sachs başkan yardımcısı Rob Koyfman, 15 Haziran’da piyasalar hakkındaki düşüncelerini özetleyen bir makale yayınladı. Koyfman, Fed’in ABD Doları basma ve ekonomiyi destekleme kararının dünyanın rezerv parasını zayıflatabileceğini ve Bitcoin’e doğru ciddi bir itiş gücü oluşturabileceğini belirtti. Makalenin özü, ABD Merkez Bankası’nın ekonomik koşulları düzeltmek için yaptıklarının ekonomiyi zayıflattığı ve zayıflamaya devam edebileceğidir:

“Fed’in parasal genişleme politikasını uzun süreli olarak devam ettirme taahhüdü, ABD Doları için önemli bir dönüm noktası olabilir. Geçtiğimiz 30 yılda ABD Doları 1985, 2000 ve potansiyel olarak 2020’de üç belirgin tepe oluşturdu. Mevcut eğilim çizgisinin altında bir kırılma, varlık sınıfları üzerindeki etkileriyle birlikte ABD Doları için büyük bir düşüşü teyit edecektir.”

Koyfman, önde gelen kripto para biriminin bu potansiyel senaryodan yararlanabileceğini açıkladı: “USD zayıflığı, Bitcoin’in yeni zirvelere çıkması için bir katalizör olabilir.” Ek olarak Koyfman’a göre Bitcoin halihazırda kendi başına bir ralliye başlamak için iyi bir konuma sahip. Koyfman, zayıf bir doların Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların ötesine iteceğini düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.