Bitcoin, Wall Street’i Takip Etti ve 10.800 Doların Üzerine Çıktı!

Bitcoin, Wall Street’teki fiyat artışlarını takip etti ve %1 artışla 10.800 dolara yükseldi. Ethereum 360 doların üzerine yükselirken, Cardano ilk 10’a geri döndü. Düşük ve orta seviye altcoin’lerde daha büyük oranda volatilite görülüyor.

Bitcoin 10.800 Doların Üzerinde

Dün 10.800 doları fethetmek için yaptığı başarısız bir girişimden sonra Bitcoin aşağı doğru yöneldi ve yaklaşık 10.660 dolara düştü. Ancak, boğalar kısa fiyat düşüşünde harekete geçtiler ve daha fazla düşüşe izin vermediler.

Sonrasında, BTC tekrar hızlanmaya başladı ve gün içi en yüksek seviyesi olan 10.850 dolara (Binance’de) ulaştı. Varlık biraz geri çekilmiş olsa da, 24 saatlik bir ölçekte hala yaklaşık %1’lik bir artışla 10.800 dolar civarında işlem görüyor.

Teknik açıdan, Bitcoin‘in 11.000 dolarlık psikolojik seviyeye geçmeden önce 10.840 dolarlık ilk direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Alternatif olarak, önde gelen kripto para birimi, bir fiyat düşüşü durumunda destek olarak 10.680 dolar ve 10.570 dolar’a güvenebilir.

Bitcoin’in artışı ABD hisse senetleri ile bir korelasyon içinde gibi görünüyor. S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average dünkü işlem seansını yaklaşık %1 kazançla kapattı.

Bununla birlikte, altın nadir görülen yüksek volatilite gösterdi. Değerli metal 1.880 dolardan 1.900 dolara yükseldi, geri düştü ve birkaç saat içinde hareketi bir kez daha tekrarladı. 24 saatlik bir ölçekte ise altın yaklaşık %0.5 oranında değer kaybetti.

Ethereum 360 Doların Üzerine Yükseldi, Cardano İlk 10’a Döndü

Ethereum, yaklaşık %2’lik bir artış sonrasında nihayet 360 doların üzerine çıktı. Ripple ve Bitcoin Cash küçük kazançlar kaydetti ve yaklaşık olarak dün ile aynı seviyelerdeler, sırasıyla; 0.241 dolar ve 228 dolar.

İlk ondaki en etkileyici oyuncu Cardano. ADA, %5 artışla 0.10 doların üzerine çıkarak, merakla takip edilen 10. sıra için Crypto.com Coin’i geçti.

Monero, ilk 20 arasında yer alan ve çift haneli bir yüzde ile artık gösteren tek token. XMR %12 oranında arttı ve 110 dolardan işlem görüyor. Haftalık ölçekte ise %25 arttı.

Diğer çift haneli fiyat artışları, düşük ve orta hacimli altcoin’lerden geldi. DigiByte %16’lık artışla liderlik ederken, Maker (%13), Zcash (%11), Swipe (%11), DFI.Money (%11), Algorand (%10.5) ve Zilliqa (%10) onu takip ediyor.

Öte yandan, Midas Touch Gold dünden bu yana en fazla değeri kaybeden oldu (- %15). THETA (- %7), Hyperion (- %6.5), Energy Web Token (- %5.5) ve Uniswap (- %4.5) onu takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.