Bitcoin vs Ethereum: 2020’de Hangisi Daha İyi Bir Yatırım?

Bitcoin ve Ethereum hem son derece önemli hem de değerli projelerdir. İkisinin de kendi pazarlarına hakim olmaya devam edeceğine inanılıyor ve her ikisinin de uzun vadede büyük kazanımlar elde etmesi bekleniyor.

Dolayısıyla, ciddi bir kripto yatırımcısı olsanız da olmasanız da, Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yaparsanız yanlış bir yol tercih etmiş olmazsınız. Her ikisi de kripto topluluğuna büyük değer katıyor.

İki kripto parayı kıyaslarken sorulması gereken soru, ben yatırım yapmalıyım değil, daha ziyade ne kadar Ethereum, BTC ya da her ikisininden de satın alarak yatırım yapmalıyım olmalıdır. Bu çok önemli çünkü günün sonunda bir bütçemiz olacak ve bunu yatırımlarınız arasında nasıl paylaştıracağınızı anlamanız gerekiyor. Bu sorunun cevabının kişisel risk toleransınıza bağlı olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin Ethereum’a kıyasla daha basit olduğundan daha güvenli bir bahismiş gibi düşünüyorum. Bunun yanında Bitcoin 10 yıldan fazla bir süredir piyasada bulunurken, Ethereum sadece 4 yıldır piyasada.

Bence Ethereum, daha yüksek riskli ancak daha yüksek ödül tipinde bir fırsat. Burada yüksek ödül potansiyeli için biraz daha fazla risk almaya hazır olup olmadığınızı bilmelisiniz.

Bitcoin ve Ethereum hakkında öğrenilecek çok şey var. Genellikle en önemli iki kripto para birimi olarak kabul edilirler ama gerçekte oldukça farklı projelerdir. Bu nedenle, bu projelere yatırım yapmadan önce, temel farklılıkları dikkate almak çok önemlidir.

Ethereum ve Bitcoin, piyasadaki en önemli projelerden sadece ikisidir, aslında 2.000’den fazla farklı proje ve her birinin kendine özgü nitelikleri var. Bu nedenle, 2020 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce doğru bir karar vermek için kapsamlı ve derinlemesine araştırma yapmak oldukça önemlidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.