Nisan 18, 2020

Bitcoin vs Basketbol: Tyler Winklevoss ve Mark Cuban’ın Twitter Tartışması

Geçtiğimiz günlerde bir haber de Mark Cuban’ın Bitcoin kullanımının zor olduğuyla ilgili düşüncelerine yer vermiştik. Dün sabah ise kripto milyarderi Tyler Winklevoss, Mark Cuban’ın bu düşünceleri hakkında, Twitter üzerinden düşüncelerini paylaştı. Cuban, Bitcoin’in küresel bir benimseme için çok karmaşık olduğunu savunurken, Tyler basketbolun bütünüyle anlaşılmasının çok daha zor olduğunu söyledi.

Kriptoya karşı şüpheciliği ile tanınan Mark Cuban, NBA takımı Dallas Mavericks’inin sahibi. Mark Cuban’da Bitcoin’in, tüm sistem başarısız olmadıkça küresel bir para birimi olarak hizmet edemeyeceğini söyledi. Bu, kripto meraklılarından çok sayıda eleştiri topladı.

Winklevoss, sporun kurallarını Blockchain’in kurallarıyla karşılaştırarak meselenin ironisini işaret etti. Mark Cuban, basketbolun çok daha basit olduğundan emin olarak, belgelenmiş bir geçmişi var diyerek yorumlarına hemen yanıt verdi.

Her iki yatırımcı da Bitcoin ve sporu tartışmaya başladı. Cuban basketbolu çocukları sıkılmasın diye icat eden Jim adlı adamın tek amacı buydu, Bitcoin ise yaratıldığı günden beri milyonlarca tartışmaya sebebiyet veren anonim bir bireyin beyni şeklinde savunma da bulundu. Buna yanıt olarak Winklevoss, basketbol yaratıcısının ismini Dallas Maverick’in belki %1’i biliyordur ama Bitcoin’in yaratıcısı herkes tarafından biliniyor dedi.

Tyler Winklevoss, Bitcoin’i kullanmaya başlamak için kesin geçmişini bilmeniz gerekmediğini vurgulayarak tartışmayı sona erdirdi, çünkü tıpkı sporda olduğu gibi, kökenlerinin karmaşıklığından bağımsız olarak herkes tadını çıkarabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.