Bitcoin Volatilitesi, 2018 Yılındaki Seviyelere Geriledi!

Herkesin bildiği gibi volatil varlık olan Bitcoin, geçtiğimiz aylarda istikrarlı bir seyir izledi. Son 10 gün içinde meydana gelen volatilite %16’da kaldı. Bu sayı son 10 gün içindeki fiyat dalgalanmalarının, aşağı yada yukarı herhangi bir yönde, gün içinde %1’den az olduğunu göstermektedir.

Genellikle düşük volatilite, varlıklar için tercih edilen bir durum olarak değerlendirilir. Bitcoin sıklıkla “dijital altın” ve güvenli bir sığınak varlığı olarak adlandırılırken, değişken volatilitesi bu söylemlerin önüne geçmiştir. Geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’in yüksek volatilitesinden şikayet eden yatırımcılar, bu kez sıkıcı fiyat aralığının değişmesini istiyor.

Bununla birlikte, mevcut istatistik tamamen cesaret verici değil. Bitcoin bu istikrarı en son 2018 yılının Kasım ayında gördü. O zamandan kısa bir süre sonra Bitcoin, bir aydan fazla bir sürede değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti.

Ek olarak, volatilitenin gelecekteki fiyat hareketlerinin bir öngörücüsü olarak çok yeterli olmadığını söylemeliyiz. Bir akış halindeki diğer pazarlarda, Bitcoin’in düşük volatilitesi bir farklılık olmaya devam ediyor. Halihazırda ekonomik bir krizin ortasında Bitcoin’in bu istikrarlı fiyat aralığı, onu diğer varlıklardan ayırıyor.

Bitcoin’in bu konfor bölgesinde kalma isteği devam ederse büyük bir kırılma yaşanabilir. Fakat bu kırılmanın hangi yöne doğru olacağı şu an için belirsiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.