Eylül 21, 2023

Bitcoin ve Mt. Gox Karmaşası Devam Ediyor: Bir Kez Daha Ertelendi!


Kripto paraların ilk dönemlerinde popüler olan Bitcoin borsası Mt. Gox, alacaklılara taahhüt ettiği geri ödeme planında önemli bir gecikme olduğunu açıkladı.

Şu an faaliyet göstermeyen Mt. Gox, alacaklılarına geri ödeme planında önemli bir erteleme olduğunu duyurdu. Resmi bildirim, artık feshedilmiş olan borsa için atanan kayyum Nobuaki Kobayashi’den geldi.

Daha önce 31 Ekim’de yapılması öngörülen temel geri ödeme, erken toplu geri ödeme ve ara geri ödeme, bir yıl sonraya, 31 Ekim 2024’e ertelendi.

Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından onaylanan değişiklik, alacaklılarının temel ayrıntıları sağlamaları ve kayyumun bu bilgileri doğrulaması ve ilgili bankalar, fon transfer hizmeti sağlayıcıları ve kripto para borsaları ile koordinasyon kurması için daha fazla zamana ihtiyaç duyulmasından kaynaklanıyor.

Bununla birlikte, olumlu beklentiler de devam ediyor. Gerekli verileri derhal sağlayan alacaklılar, geri ödemelerini bu yılın sonuna kadar sırayla almaya başlayabilecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, kesin zamanlama henüz belirlenmemiştir ve program potansiyel olarak daha fazla ayarlamaya tabi tutulabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Mt. Gox bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin borsasıydı. Platform, 2014 yılında büyük bir hack saldırısının ardından iflasını ilan ederek yaklaşık 850.000 Bitcoin kaybıyla sonuçlanan bir çöküş yaşadı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?