Şubat 5, 2024

Bitcoin ve Kripto Para Fonlarında Dev Artış: Kurumsal Yatırım 53 Milyar Doları Aştı!


Son zamanlarda, ABD’de Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) olan yoğun ilgi, dijital varlık yatırımlarına rekor düzeyde 708 milyon dolar giriş sağladı. CoinShares’in raporuna göre, yılın başından itibaren bu alana yapılan toplam yatırım 1,6 milyar dolara ulaşırken, yönetim altındaki global varlıklar 53 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin ETF’leri, özellikle BTC vadeli işlem sözleşmelerini takip eden yeni ETF’ler, geçen hafta 1,7 milyar dolarlık bir girişle, piyasadaki talebi bir kez daha kanıtladı. Bu yeni ETF’ler, kuruluşlarından bu yana toplamda 7,7 milyar dolar çekti ve son dört haftada ortalama 1,9 milyar dolarlık girişle beklentileri aştı.

Bunun yanı sıra, mevcut bazı yatırım ürünleri, yeni ETF’lerin başarısı karşısında zorluklar yaşadı. Örneğin, Grayscale 6 milyar dolarlık bir çıkış yaşadı ve hisseleri, net varlık değerine göre önemli bir iskonto ile işlem gördüğü için ETF’ye dönüştürme baskısı altında.

Bitcoin, geçen hafta dijital varlık girişlerinin %99’unu oluşturarak, yatırımcıların lider kripto para birimine olan ilgisinin devam ettiğini gösterdi. Solana ise 13 milyon dolarlık girişle dikkat çeken tek diğer dijital varlık oldu ve Ethereum ile Avalanche, Solana’nın rekabeti nedeniyle sırasıyla 6,4 ve 1,3 milyon dolarlık çıkışlar yaşadı.

Blok zinciri hisse senetleri, geçen hafta karışık sonuçlar gösterse de, kripto sektöründeki büyüme ve yenilikten faydalanmaya devam ediyor. CoinShares’in raporu, kripto ve blok zinciri teknolojisinin artan benimsenmesi ve çeşitlenen yatırımcı tercihlerini yansıtıyor. Sektörün geleceğine yönelik olumlu görünümün, daha fazla düzenleyici netlik ve yenilikle desteklenmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?