Eylül 30, 2023

Bitcoin ve Ethereum için Teknik Analizler Geldi: İşte İzlenmesi Gereken Seviyeler!


Yatırımcıların piyasadaki son yüksek seviyelerin ardından kazançlarını güvence altına almak için harekete geçmesiyle Bitcoin hafta sonuna konsolide olarak başladı. Küresel piyasa değeri bugün büyük ölçüde değişmedi. Ek olarak haber yazıldığı sırada %0,06 daha düşük işlem gördü. Ethereum da Cuma günü bir ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından geriledi.

Bitcoin

Boğalar son kazançlarından kar elde etmeyi tercih etii. Bu nedenle BTC bugün on günün en yüksek seviyesinden geriledi.

BTC/USD günün erken saatlerinde 26.721,76 dolara geriledi. Ek olarak 27.075,94 dolara ulaştıktan 24 saatten kısa bir süre sonra en düşük seviyeye indi.

Hareket, boğaların 27.100 dolar seviyesindeki bir fiyatın üzerinde yeni bir kırılmayı sürdürememesi nedeniyle gerçekleşti.

bitcoin

Grafiğe yakınlaştırıldığında, göreceli güç endeksindeki (RSI) 58,00 direnç seviyesinin başarısız bir şekilde kırılması da düşüşe katkıda bulundu. Fiyat gücü şu anda 55,00 tavanının marjinal olarak üzerinde olan 56,24 seviyesinde seyrediyor.

Boğalar, bugünkü fiyat konsolidasyonuna rağmen bu hafta sonu muhtemelen 27.000 dolara doğru bir hamle daha yapacak.

Ethereum

Ethereum (ETH) bu hafta yükselişe geçerek Cuma günkü seansta bir ayın en yüksek seviyesine tırmandı.

Bu kazançlar, ETH/USD’nin bir önceki gün 1.681,79 dolara ulaşmasının ardından günün erken saatlerinde 1.657,68 dolara düşmesiyle birlikte silindi.

Bu hareket, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamayı 25 günlük (mavi) muadili ile kesişme noktasına getirdi.

Momentum güçlü bir şekilde yükseliş eğiliminde olsa da, RSI’daki 61,00’lık tavanın ETH’yi 1.700 dolara çıkarmak isteyen trader’lar için bir engel teşkil etmesi mümkün.

Şu anda endeks 60,01 seviyesinde seyrediyor. Ek olarak ETH 1.680 dolar fiyat bölgesinin biraz altında seyrediyor.

Kaynak : bitcoin.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?