Analizler Haberler

Bitcoin Ve Ethereum %3 Düştü, Daha Fazla Düşecek Mi?

single-image

Son 24 saat içinde, Bitcoin ve Ethereum fiyatı Amerikan doları karşısında %3’ten fazla düşüş yaşadı.

Kripto para pazarı %3,5 civarında 4 milyar dolarlık bir değer kaybı daha yaşadı. Popüler kripto paralar toparlanmak için bir uğraş sağlarken, piyasadaki küçük dijital varlıklar ve ERC20 tokenleri %10’dan fala düşüş yaşadı.

Bugün ki grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in fiyatı 3,587 dolardan 3,370’e düşerek %6’lık bir düşüş yaşadı.

BTC’nin kısa vadeli fiyat aralığında sorun yaratan kısım düşük günlük hacmine sahip olmasıdır. Yüzde 5 ile 10’luk fiyat düşüşlerine rağmen satış hacmi arttığı sürece günlük hacimdeki artışta görülecektir.

Kripto para biriminin hacmi arttığında, ancak değer düşüşü yaşadığında, para biriminin yüksek satış baskısı yaşamadığını ve piyasadaki ayılara nispeten serbest düşüş yaşadığını görüyoruz.

Ethereum fiyatına baktığımızda, günlük hacimde düşüş yaşayarak BTC ile yaklaşık aynı miktarda düşüş yaşadığı için Bitcoin ile aynı trendi paylaşıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz hafta içinde, ETH’nin hacmi 2 milyar dolardan 1,6 milyar dolara düşerek yaklaşık %20 oranında düşüş yaşadı.

Bazı tüccarların bu hafta yaptığı açıklamalarda Bitcoin için dip denirken, çoğunluk 3.000$’lık bölgedeki güçlü toparlanmasını farkediyor.

Ancak CCN’İN 10 Aralık’ta belirttiği üzere, BTC’nin 3,700 $ ve 4,000 $’lık yüksek direnç seviyelerini koparmaması halinde büyük dibi görmeyeceği gözüküyor.

Kaynak:ccn

 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz