Bitcoin Ve Ethereum %3 Düştü, Daha Fazla Düşecek Mi?

Son 24 saat içinde, Bitcoin ve Ethereum fiyatı Amerikan doları karşısında %3’ten fazla düşüş yaşadı.

Kripto para pazarı %3,5 civarında 4 milyar dolarlık bir değer kaybı daha yaşadı. Popüler kripto paralar toparlanmak için bir uğraş sağlarken, piyasadaki küçük dijital varlıklar ve ERC20 tokenleri %10’dan fala düşüş yaşadı.

Bugün ki grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in fiyatı 3,587 dolardan 3,370’e düşerek %6’lık bir düşüş yaşadı.

BTC’nin kısa vadeli fiyat aralığında sorun yaratan kısım düşük günlük hacmine sahip olmasıdır. Yüzde 5 ile 10’luk fiyat düşüşlerine rağmen satış hacmi arttığı sürece günlük hacimdeki artışta görülecektir.

Kripto para biriminin hacmi arttığında, ancak değer düşüşü yaşadığında, para biriminin yüksek satış baskısı yaşamadığını ve piyasadaki ayılara nispeten serbest düşüş yaşadığını görüyoruz.

Ethereum fiyatına baktığımızda, günlük hacimde düşüş yaşayarak BTC ile yaklaşık aynı miktarda düşüş yaşadığı için Bitcoin ile aynı trendi paylaşıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz hafta içinde, ETH’nin hacmi 2 milyar dolardan 1,6 milyar dolara düşerek yaklaşık %20 oranında düşüş yaşadı.

Bazı tüccarların bu hafta yaptığı açıklamalarda Bitcoin için dip denirken, çoğunluk 3.000$’lık bölgedeki güçlü toparlanmasını farkediyor.

Ancak CCN’İN 10 Aralık’ta belirttiği üzere, BTC’nin 3,700 $ ve 4,000 $’lık yüksek direnç seviyelerini koparmaması halinde büyük dibi görmeyeceği gözüküyor.

Kaynak:ccn

 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.